SİYASET » Kabinenin iki bakanı Gümüşhane Üniversitesi’ni ziyaret etti
24 Ocak 2013 Perşembe 

Kabinenin iki bakanı Gümüşhane Üniversitesi’ni ziyaret etti

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç Gümüşhane Üniversitesi’ni ziyaret etti. Kabinenin iki bakanın farklı zamanlarda gerçekleştirdikleri ziyaretlerde Bakan Bayraktar Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Günaydın’ı makamında ziyaret ederken Bakan Suat Kılıç ise, makam ziyaretinin yanı sıra öğrencilerle de bir konferansta bir araya geldi.

BAYRAKTAR ÜNİVERSİTE HAKKINDA BİLGİ ALDI

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Gümüşhane programı kapsamında Gümüşhane Üniversitesi’ni ziyaret etti.Bakan Bayraktar’ı makamında ağırlayan Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Günaydın,  yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi.Gümüşhane Üniversitesini layık olduğu konuma taşıyabilmek adına yürüttükleri çalışmalara durmaksızın devam ettiklerini belirten Günaydın, “Şuan itibariyle 10 bin 500 öğrenci, 490 akademik personel ve 230 idari personelimiz var. İdari ve akademik anlamda öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir yapılanmaya sahibiz” dedi. Rektör Günaydın, üniversite gelişimi açısından fiziki yapılanmaya da çok önem verdiklerini vurgulayarak şunları söyledi:“Fiziki yapılaşma kapsamında spor altyapımız bu yılsonu itibariyle tamamlanmış olacak. Sosyal altyapımız da hemen hemen bitmek üzere. Eğitim altyapımız ise hızla gelişmeye devam ediyor. Şuan devam eden ve yapılacak yeni çalışmalar neticesinde 2-3 yıl içerisinde 15 bin kişiye hitap edebilecek bir kampüs alanını tamamlanmış olacağız. Şehrin kaldırma kapasitesi ve fiziki mekânları dikkate aldığımız zaman 15 bin çok ideal bir rakam.”Günaydın ayrıca, yapmayı planladıkları kongre ve kültür merkezi ile merkezi kütüphanenin de kurulmasıyla birlikte üniversitenin tam anlamıyla ortaya çıkmış olacağını da sözlerine ekledi.

“ÜNİVERSİTEDEKİ GELİŞMELER MEMNUN EDİCİ”

Rektör Günaydın’dan çalışmalar hakkında bilgi alan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ise, Gümüşhane Üniversitesi’nde yaşanan değişim ve gelişmelerin memnuniyet verici olduğunu söyledi.Özverili bir çalışma neticesinde az zamanda çok iş yapılarak Gümüşhane’ye önemli bir kazanım sağlandığını ifade eden Bayraktar, “Şehirlerimizin böyle güzel, pırıl pırıl üniversitelere sahip olması şehrin kimliğini ve marka değerini yükseltiyor. Gümüşhane Üniversitesi de henüz çok genç bir üniversite olmasına rağmen hızla büyüyor. Eminiz ki bu hızlı gelişim önümüzdeki yıllarda da devam edecek” diye konuştu.

Bakan Bayraktar, kısıtlı imkânlara rağmen öğrenci sayısının 4 yıl gibi kısa bir sürede 10 binin üzerine çıkarılmasının azımsanamayacak bir başarı olduğunun altını çizerek şunları söyledi:“Gerek akademik gerek idari gerekse fiziki anlamda çok önemli çalışmalar yapılmış. Bütün bunlar çok önemli başarılar. Biz bunları daha önce söylüyorduk ama kimse inanmıyordu. Gümüşhane’de üniversite olur mu deniliyordu ama oldu işte. Kocaman güzel bir üniversite yapılmış. Her anlamda planlı ve hızlı bir yapılanmanın olduğu, konulan hedefe ulaşabilmek anlamında önemli çalışmaların yürütüldüğü başarılı bir üniversite kurulmuş.” Üniversitelerin gelişiminin bulundukları şehirlerin gelişimine de önemli katkılarının olacağını anlatan Bayraktar, şöyle devam etti:“Üniversiteler bilimin yanında şehrin sosyal yaşamını da etkileyerek gelişmesine katkı sağlar. Kültür ve turizmden sanayiye kadar ilin gelişimin açısından birçok alanda önemli katkıları olur. Önceleri ülkemizdeki üniversiteler kendi içinde kapalı bir konumdaydı lakin şimdi öyle değil. Bu bakımdan Gümüşhane’de önemli işler başarılmış. Gümüşhane Üniversitesi’nin gelişimi de ilin gelişimi aşamasında önemli katkılar sağlıyor. Biz de bölge milletvekili olarak Gümüşhane Üniversitesini destekliyoruz. Yapılan başarılı çalışmalardan dolayı başta rektörümüz olmak üzere emeği geçen herkesi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum.”

Loading the player...
Bu haber 1666 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.