ÜNİVERSİTEDEN » İletişim Fakültesi 2 ödülün daha sahibi oldu
29 Aralık 2022 Perşembe 

Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği (RATEM) tarafından bu yıl 12’incisi gerçekleştirilen “Aklıma Bir Fikir Geldi” Üniversiteliler Arası İletişim Fikirleri Yarışmasından İletişim Fakültesi 2 ödülle döndü.

 

Haber: Cansu Demir & Yaren Ünal

 

RATEM tarafından bu yıl 12’incisi gerçekleştirilen “Aklıma Bir Fikir Geldi” Üniversiteliler Arası İletişim Fikirleri Yarışmasından Üniversitemiz İletişim Fakültesi 2 ödülle döndü. İstanbul Beyoğlu’nda bulunan Tarihi Atlas Sineması’nda gerçekleştirilen ödül töreninde 35 Üniversiteden 405 eser değerlendirildi. Üniversitemiz İletişim Fakültesi, RATEM ödül töreninde Radyo Kategorisinde hem Birincilik hem de İkincilik ödülünün sahibi oldu.

 

“Korsana Direnenler” adlı projeleriyle Radyo Kategorisinde 1.’lik getiren Elif Yüksel, Osman Kürşat Arslan ve Fatih Göloğlu oldu. Elif Yüksel, “Başarının yolu çiçeklerle dolu değil ama başarının kendisi çiçek bahçesi. Bu bahçeye ulaşmak için ayağımıza batan dikenlere katlanmak zorundayız. Benim için de çok kolay olmadı. Bu yolda yürürken her zaman yanımda olan Doç. Dr. Birgül Taşdelen hocama ve grup arkadaşlarım Fatih Göloğlu ve Kürşat Arslan'a teşekkür ederim” dedi. Fatih Göloğlu, “Zorlu ve uzun bir süreç oldu, fakat zirvede durup bakınca o zorluklara değdiğini görüyorum. Bu zorlu süreçte yanımızda olan Doç. Dr. Birgül Taşdelen hocama, grup arkadaşlarım Elif Yüksel ve Osman Kürşat Arslan’a teşekkür ederim” derken, Osman Kürşat Arslan, “Bu yarışmaya katılmaktan ve Birinci olmaktan dolayı çok mutluyum. Projemize destek olan danışmanımız Doç. Dr. Birgül Taşdelen’e ve ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim” açıklamasını yaptı.

 

Proje danışmanı Doç. Dr. Birgül Taşdelen, “Türkiye’nin en genç ve en üretken iletişim fakültelerinden birisi olduğumuzu bir kez daha göstermenin haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Prestijli bir ödülü daha fakültemize, üniversitemize ve şehrimize kazandırdığımız için mutluyuz. Elif Yüksel, Fatih Göloğlu ve Kürşat Arslan’ı tebrik ediyorum. Projelerimizde sonsuz desteği olan Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Halil İbrahim Zeybek’e ve İletişim Fakültesi Dekanı sayın Müge Yılmaz'a teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

“Genç ve dinamik bir fakülteyiz”

 

Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi RATEM dalında 2 ödülünü “Korsan Spor” adlı projeleri ile İsmet Furkan Öztürk, Ömer Alkan,  Ali Kemal Kandil ve Adem İslamoğlu kazandı. İsmet Furkan ÖZTÜRK, “Bu ödülde emeği geçen bütün hocalarıma teşekkür ederim. Başarıya ulaştığımız için çok mutluyuz” dedi. Ömer Alkan, “Bu başarımızda katkıları bulunan herkese teşekkür ederiz. Fakültemize bir ödül daha getirmenin gururunu yaşıyoruz” ifade etti.

 

Genç ve dinamik bir fakülte olduklarını belirten proje danışmanı Doç. Dr. Ersin Diker, “Ödül alan öğrencilerimizi ve emeği geçen tüm hocalarımızı bir kez daha tebrik ediyorum. Fakültemiz her geçen dönem başarılarını arttırarak devam ettiriyor. Gerek ulusal gerekse uluslararası yarışmalarda öğrencilerimizin başarıları bizleri hem mutlu ediyor hem de gururlandırıyor. Genç ve dinamik bir fakülteyiz. Bu enerjimizi akademik ve uygulama alanlarına iyi yansıttığımızı düşünüyorum. Sayın rektörümüz ve dekanımız bizleri her daim desteklemekte” açıklamasını yaptı. Kazandıkları ödüllerin kendilerine daha çok çalışmak için güven verdiğini vurgulayan Diker, 2022 yılını da anlamlı iki ödül ile kapattıkları için ayrıcı mutluluk olduklarını belirtti.

 

Ödüller hakkında açıklama yapan Üniversitemiz İletişim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Müge Yılmaz, “Fakültemiz katıldığı çeşitli yarışmalardan nitelikli ödüller alıyor. Öğrencilerimiz bu sayede üretmenin hazzını yaşıyor. Aynı zamanda kendilerine olan güvenlerini kazanıyorlar. Derslerde gördükleri teorik bilgileri pratiğe dökme imkanı buluyorlar. Onlar için fazlasıyla geliştirici bir süreç. Bu anlamda hem öğrencilerimizi hem de danışman hocalarını tebrik ederim. Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’e de her türlü desteği için teşekkür ederim” dedi.

 

Bu haber 106 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.