ÜNİVERSİTEDEN » İİBF’de Kariyer Söyleşileri Etkinliği Düzenlendi
29 Aralık 2022 Perşembe 

Gümüşhane Üniversite (GÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü Kariyer Planlama ve Uygulama Birimi tarafından ‘Kariyer Söyleşileri’ etkinliği gerçekleştirildi.

 

Haber: Eda Yaprak Koç

Fotoğraf: Yaren Ünal

 

Etkinlik, 29 Aralık saat 13.00’da İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi zemin kat amfi salonunda düzenlendi. Düzenlenen etkinliğe, Gümüşhane Defterdarı Vedat Akıllı, Muhasebe Müdürü Müşfik Onursal, Vergi Dairesi Müdürü Mustafa Soylu, Gelir Uzmanı Yardımcısı Selda Tağa konuk oldu. Etkinlikte konukların yanı sıra bölüm akademisyenleri ve öğrencileri yer aldı.

 

Program İİBF Kariyer Temsilcisi Arş. Gör. Mahmut Savaş Küçük, açılış konuşması ile başladı. Küçük, vergi, gelir ve gider işlemlerinin devletin vazgeçilmez unsurları olduğunu ve omurgasını oluşturduğunu, bu unsurların birey ve kurumları doğrudan veya dolaylı şekilde ilgilendirdiğini ifade ederek bu kapsamda Maliye Bölümü öncülüğünde etkinliğin düzenlendiğini belirtti. Küçük, “Ricamızı kırmayarak bilgi ve tecrübelerini paylaşmak üzere üniversitemize teşrif eden konuklarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Düzenlenen etkinlikte konuşan Gümüşhane Vergi Dairesi Müdürü Mustafa Soylu, Vergi Dairesi Müdürünün görevlerinden, yetkilerinden, sorumluluklarından bahsetti. Soylu, konuşmasında öğrencilere nasıl Vergi Müdürü olabilecekleri konusunda da bilgilendirme yaptı. Mustafa Soylu, “Vergi Müdürü olabilmek için öncelikle dört yıl veya daha fazla süreli yükseköğrenim mezunu olmak, devlet memuriyetinde en az 8 yıl hizmette bulunmak, müdür yardımcısı veya Vergi Daire Müdür Yardımcısı kadrosunda en az 2 yıl fiilen çalışmış olmak, yapılacak Yönetici Atama Sınavında başarılı olmak” şeklinde ifadede bulundu. Yoğun ilgi gören program, konukların bilgi ve tecrübelerini anlatmasının ardından soru ve cevap şeklinde sonlandırıldı.

 

 

Bu haber 78 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.