ÜNİVERSİTEDEN » Gümüşhane Üniversitesinden Lösev’e Destek Gecesi
27 Aralık 2022 Salı 

Gümüşhane Üniversitesi’nin Lösev Fayda Kulübü 23 Aralık Cuma günü lösemili çocuklar için sinema gecesi düzenledi. Toplam 630 davetiyenin dağıtıldığı program Gümüşhane Üniversitesi Kongre Merkezinde gerçekleştirildi.

 

Haber: Aleyna Noğay

 

Lösev Fayda Kulübü tarafından düzenlenen etkinliğe Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, İl Emniyet Müdürü Celal Taşçı ve İl Jandarma Komutanı Albay İsmail Gökçek katılım sağladı. Programın açılış konuşmasını yapan Gümüşhane Belediye Başkanı Çimen, Lösev Kulübünün her zaman destekçisi olduğunu söyleyerek bu etkinliği düzenleyen kulüp üyelerine de teşekkürlerini iletti.  EtkinlikteTürk sinemasının en içten eserlerinden biri olarak anılan“Canım Kardeşim” filmi izletilerek konuya dikkat çekildi. Katılımcılar tarafından yoğun ilgiyle karşılanan etkinlik lösemili çocukların annelerinin atölyelerde yaptıkları el emekleri ürünlerin sergilenmesiyle devam etti.

 

 “Lösemili Kardeşlerimiz İçin Kanserin Kökünü Kazıyana Kadar Durmayacağız”

 

Sosyal Hizmetler Bölümünde öğrenci olan Lösev Fayda Kulübü Başkanı Hamide Yağmur Bostancı ve Başkan Yardımcısı Öznur Canım bu tarz etkinliklerin Lösev Kulübü olarak daha çok düzenleneceğini planladıklarını belirttiler. Kulüp Başkanı Hamide Yağmur, “Belediye Başkanımız başta olmak üzere gönüllü olarak Emniyet Müdürü Celal Taşçı ve Jandarma Komutanı Albay İsmail Gökçek katılımı olması çok gurur vericiydi” dedi.

Etkinlikte toplam 9 bin 698 TL bağış toplandığını belirten Yağmur, etkinlik sonunda toplanan bağışların Lösev Kurumuna, hasta çocukların tedavisi için bağışlandığını söyleyerek sözlerine son verdi.

 

Bu haber 258 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.