SPOR » Gümüşhane Üniversitesi Hentbol Takımı Kupalara Doymuyor
24 Aralık 2022 Cumartesi 

 

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından, ÜNİLİG kapsamında düzenlenen, Gümüşhane Üniversitesinin ev sahipliği yaptığı, ÜNİLİG Hentbol Bölgesel Ligi Gümüşhane Üniversitesi Hentbol Takımı son maçını da kazanarak ligi namağlup tamamladı.

 

Haber: Yaren Ünal, Damla Atmaca

Fotoğraf: Yasemin Akcar

 

Gümüşhane Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Antrenör Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Yılmaz Albayrak, eşliğinde hedefleri namağlup gelerek ellerine kupayı almak olan Gümüşhane Üniversitesi Hentbol Takımı Giresun Üniversitesi Hentbol Takımı ile karşılaştıkları maçta rakibini 7 puan farkla mağlup ederek maç sonu hedeflerine ulaştı.

 

Gümüşhane Üniversitesi Spor Salonunda oynanan mücadele taraftarlar tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Sıradaki hedeflerinin süper lig’e yükselme maçları olduğunu dile getiren Albayrak, Mart ayı içinde süper lig terfi maçlarına gideceklerini söyledi.

 

Terfi maçlarında daha farklı rakiplerle karşılaşacaklarını belirten teknik adam Albayrak, “Orada yeni tecrübeler edineceğiz. Planımız yine aynı antrenman periyodunda devam edip bu turnuvada ki eksiklerimizi ve hatalarımızı tespit ederek antrenmanlarda bu eksikleri giderip üstüne koyarak süper lig terfi maçlarını iyi bir seviyede kapatmak” ifadelerini kullandı.

 

“Gümüşhane Üniversitesi Hayalini Kurduğu Süper Lig’de Olmalı”

 

Asıl hedefleri üniversiteler arası süper lig müsabakaları olduğunu ve bunun için gerekli çalışmaları sıkı bir disiplinle gerçekleştirdiklerini söyleyenAntrenör Albayrak, sporcularının mücadelesinden gayet memnun olduğunu ve her gün müsabaka yaparak zor bir periyodu altmış dakikalık süreler içerisinde performans gösterdiklerini ve bu sürecin oyuncular için kolay olmadığını söyledi.

 

Son maçın şampiyonluk maçı olduğu için stresli geçtiğini söyleyen Antrenör Albayrak her türlü baskıya ve strese rağmen oyuncularının son derece mücadeleci ve hedeflerine odaklı olarak mücadele ettiklerini söyledi. Maç süresince taraftarlarının her zaman yanlarında olduğunu ve desteklerini esirgemediklerini söyleyerek tribünlerde yankı uyandıran taraftarlarına çok teşekkür ettiklerini söyleyerek sözlerine son verdi.

Bu haber 124 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.