ÜNİVERSİTEDEN » GÜ Öğrencileri Şiir ve Müzik Dinletisi İle Gönüllerde İz Bıraktı
20 Aralık 2022 Salı 

Gümüşhane Üniversitesi (GÜ) Kongre Merkezi’nde GÜ Meslek Yüksekokulu (MYO) öğrencileri ve akademisyenleri tarafından Şiir ve Müzik Dinletisi Programı düzenlendi.

 

Haber: Eda Yaprak Koç

Fotoğraf: Eda Yaprak Koç

 

Program bugün saat 15.00’da GÜ Kongre Merkezinde Yüksekokul öğrencileri ve akademisyenlerin katılımıyla gerçekleştirildi. Düzenlenen etkinlik, İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından GÜ MYO Öğr. Gör. Dilek Kaya’nın açılış konuşması ile başladı. Dilek Kaya, konuşmasında yoğun geçen ders dönem arasında soluklanacak bir an olsun istediklerini dile getirdi.

 

“Amacımız, dönem bitmeden gönüllerde iz bırakmak”

Öğr. Gör. Kaya, “Amacımız, dönem bitmeden gönüllerde iz bırakmak. Şiir duygudur, şiir anlatmaktır, şiir anlamaktır, şiir sonsuzluğa giden bir yoldur, şiir hayattır, hayatsa bir şiir. Müzik ise insanların evrensel dilidir. Müzik duygularımızın en açık dilidir. Amacımız, şiir ve müziği beraber anlamak, beraber anlatmak, beraber hissetmek ve paylaşmaktır. Şiir ve müziğe yaptığımız bu yolculuğa tekrar hoş geldiniz” diyerek programa öncülük eden GÜ Öğr. Gör. Halil İbrahim Karahanoğlu’na öğrenci ve akademisyenlere teşekkür etti.

 

Programda, toplamda 14 GÜ MYO öğrencisi şiirlerini misafierlere okudu. Öğrencilerin yanı sıra MYO akademisyenlerinden Öğr. Gör. Çiğdem Piyadeoğlu, Öğr. Gör. Ayşe Dağlı ve Öğr. Gör. Dilek Kaya’da dinleyicilere hazırladıkları şiirleri okudu. Düzenlenen etkinlikte Mehmet Çatalbaş seslendirdiği şarkılarla katılımcılara eğlenceli anlar yaşattı.

Bu haber 276 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.