ÜNİVERSİTEDEN » GÜ’de Bağımlılıkla Mücadele Programı Yapıldı
14 Aralık 2022 Çarşamba 

Gümüşhane Üniversitesi (GÜ) Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda Gençlik Merkezi Tanıtımı ve Bağımlılıkla Mücadele başlıklı program düzenlendi.


Haber: Eda Yaprak Koç, Hilal Ergene


Düzenlenen etkinliğe, Gümüşhane Gençlik Merkezi Müdürü ve Gümüşhane Yeşilay Şube Başkanı Selman Eroğlu, Gümüşhane Yeşilay Danışmanlık Merkezi Sosyal Hizmet Uzmanı Fatmagül Bayrak Özer, Gençlik Liderleri Yusuf Yıldırım ve Mehmet Koç katıldı. Etkinlikte Gençlik Merkezleri ve bağımlılıkla mücadele konuları ele alındı.  

 

Programda açılış konuşmasını Yeşilay Şubesi Başkanı ve Gençlik Merkezi Müdürü Selman Eroğlu gerçekleştirdi. Eroğlu, konuşmasında gençlik merkezlerinin işlevlerine değindi. Selman Eroğlu, “Gençlik merkezleri, gençlerin kültürel, sportif ve sanatsal alanlarda faaliyetlere katılımını desteklemeye yönelik kurulan merkezlerdir. Bu merkezlerimiz, gençlerimizin toplum ile iletişim süreçlerine katkıda bulunmakla beraber sosyal ve kültürel yönlerinin gelişimini de destekleyici bir rol üstlenmektedir. Sizleri bu merkezlerimize davet etmekle beraber, programın düzenlenmesinde emeği geçenlere de teşekkürlerimi sunuyorum”  dedi.

Eroğlu’nun konuşmasının ardından Gençlik Merkezi liderleri tarafından öğrencilere merkezlerde düzenlenen ve düzenlenecek etkinlikler hakkında tanıtım sunumları gerçekleştirildi. Gençlik liderlerinin tanıtım sunumlarının ardından Gümüşhane Yeşilay Danışmanlık Merkezi Sosyal Hizmet Uzmanı Fatmagül Bayrak Özer, ilgili merkezde gerçekleştirilen faaliyetler ve bağımlılıkla mücadelenin ana hatlarını ifade eden bir tanıtım sunumu gerçekleştirdi.

Düzenlenen program, Dr. Öğretim Üyesi Esra Karapınar Kocağ’ın konuşmacılara teşekkür sertifikaları takdimiyle sona erdi. 

 

“Gençlerimizin eğitim sonucunda topluma faydalı bireylere dönüşmelerini arzu ediyoruz”

Programla ilgili olarak GÜ Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Gençlik Merkezleri’nin gençlerin sosyo-kültürel donanımlarını artırmaya, topluma uyum süreçlerini geliştirmeye ve zamanlarını faydalı bir şekilde yönetmelerine imkân tanıyan, toplum yararına faaliyetlerde bulunan merkezler olduğunu dile getirdi. Zeybek, GÜ olarak gençlerimizin burada aldıkları eğitim sonucunda topluma faydalı bireylere dönüşmelerini arzu ediyoruz. Bu anlamda eğitim alanında üzerimize düşeni yapma gayretini gösteriyoruz. Fakat eğitimin yalnızca okul sıralarına indirgenemeyecek kadar kapsamlı bir sürecin ürünü olduğu bilinciyle sosyo-kültürel faaliyetlerle desteklenmesi gerektiği inancıyla ilgili merkezlerde yürütülen faaliyetleri oldukça kıymetli buluyorum. Bu düşüncelerle öğrencilerimizin ilgili merkezlerdeki faaliyetlerden haberdar olmalarına yönelik düzenlenen tanıtım etkinliğinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Bu haber 80 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.