ÜNİVERSİTEDEN » GŞÜ’de SMA Hastası Yunus Emre Bebek İçin Sergi
14 Aralık 2022 Çarşamba 

 Gümüşhane Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü hocası Doç. Dr. Orhan Bingöl tarafından,Gümüşhane Üniversitesi Kongre Merkezi’nde SMA Hastası Yunus Emre bebek için bir hafta süren ve yirmi adet fotoğraftan oluşan sergi düzenlendi.

 

Haber: Ramazan Saraç/ Azat Garan/ Beyza Can

Fotoğraf: Beyza Can

 

Gümüşhane Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü hocası Doç. Dr. Orhan Bingöl tarafından, Gümüşhane Üniversitesi Kongre Merkezi’nde SMA Hastası Yunus Emre bebek için yirmi adet fotoğraf yer alan sergi düzenlendi. Sergi de bulunan fotoğrafların yarısı Gümüşhane’den yarısı ise Türkiye’nin farklı illerinden oluşuyor. Sergide elde edilen gelirin Yunus Emre bebek için kullanıldı.

 

“İhtiyaç sahibi öğrencilere burs olarak bölüştürmüştüm”

Gümüşhane Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü hocası Doç. Dr. Orhan Bingöl. Gerçekleştirdiği sergi hakkında konuştu. İlk sergisi olmadığını aktaran Bingöl, “ Gerçekleştirdiğim bu sergi benim ikinci fotoğraf sergim. İlkini 2017 yılında Edebiyat Fakültesi binasının giriş katında düzenlemiştim. Sosyoloji bölümü öğrencilerinin görev aldığı ilk sergide yirmi adet fotoğraf teşhir etmiştik. Gelen siparişler üzerine ilgili fotoğrafları tablolaştırarak sahiplerine iletmiş, elde ettiğimiz geliri ise ihtiyaç sahibi öğrencilere burs olarak bölüştürmüştüm” ifadelerini kullandı.

 

“Gümüşhane’de yaşam mücadelesi veren SMA’lı Yunus Emre için kullanacağız”

Düzenlediği serginin SMA hastası olan Yunus Emre bebek için kullanılacağını söyleyen Bingöl, “05.12.2022 ile 09.12.2022 arasında düzenlediğim bu sergi de aslında benzer bir içerik ve amaç taşıyor. Sergimizde yine yirmi adet fotoğraf yer alıyor. Bunların yarısı Gümüşhane’de diğer yarısı ise Türkiye’nin farklı illerinde çektiğim fotoğraflar. Sergide gösterime sunulan fotoğrafları bu kez kartpostal olarak çoğaltıp satışa sunduk. Toplanan geliri ise Gümüşhane’de yaşam mücadelesi veren SMA’lı Yunus Emre için kullanacağız. Böylece içerisinde kartpostalların da yer aldığı serginin hem nostaljik ve görsel bir yönü hem de yine sosyal bir yüzü olmuş oluyor. Gümüşhane Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlediğimiz sergiye gösterilen ilgiden memnunuz. Sergiyi ziyaret eden herkese teşekkür ediyor ve bundan sonraki başka sosyal ve sanatsal faaliyetlerde yine buluşmayı diliyoruz” dedi.

 

“SMA'lı hastası bir çocuk için yapılıyor”

Sergi hakkında konuşan Gümüşhane Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bilimi Dr. Öğr. Üyesi Fatih yeşil, “Orhan hocamızın yapmış olduğu fotoğraf sergisine geldik. Tüm fotoğrafları daha önceden tanıyorduk ama tanıdığımız fotoğrafların bu halini ilk defa burada görmüş olduk. Şurada da yazdığı üzere görmek, düşünmek ve hissetmenin aynı anda gerçekleştiği fotoğrafları bu sergide bu saatte bulmamız çok güzel, biz de geldik bunları burada görüyoruz şu an ben de tanık olduğum bir fotoğraf satın aldım. Zaten düzenlenmiş olduğu SMA'lı hastası bir çocuk için yapılıyor. İnşallah herkes bu etkinliğe katılır güzel bir sonuçla sergi biter. Bu gibi etkinliklerin yapılması Gümüşhane üniversitesi için çok iyi bir durum.Gümüşhane şehri küçük bir şehir, sosyal aktivitelerin az olduğu bir şehir böyle etkinliklerin bu gibi şehirde yapılması burada bulunan öğrencileri olumlu bir durum çiziyor hem de Gümüşhane halkı için güzel bir etkinlik söz konusu oluyor” sözlerini kullandı.

 

SMA Hastası çocuklara kendi küçük imkanlarımızla da olsa yardım

Gümüşhane Üniversitesi Sosyoloji Bölümü son sınıf öğrencisi olan Damlanur Atalay, “Gönüllü olarak bu projenin içerisindeyim, katkısından dolayı Orhan hoca'ya çok teşekkür ederim. Küçük çaplı da olsa bir yardım vesilesi ile SMA Hastası çocuklara kendi küçük imkanlarımızla da olsa Orhan Hoca'nın kendi çektiği küçük fotoğraflarla yardımda bulunmak istemiş, bu da bizi çok mutlu etti. Bu projenin içinde olduğum için çok mutluyum, aynı duyarlılığı farklı insanlardan da görmek isteriz” dedi.

 

Son olarakta Gümüşhane Üniversitesi Coğrafya Bilgisi ikinci sınıf öğrencisi olan Evren Üstün, “SMA Hastası olan Yunus Emre kardeşimize destek olmak amaçlı çorbada bizimde tuzumuz olsun istedik, kongre merkezinde düzenlenen fotoğraf galerisine geldik ve Yunus Emre kardeşimize destek olacağız. Bizim amacımız Yunus Emre kardeşimizin sağlığına kavuşması, en azından elimizden geldiği kadarıyla tabii ki de. Fenerbahçe ÜNİGFB olarak yardımlarınızı esirgemedik. Buraya geldiğimizde çok güzel karşılandık, bundan dolayı teşekkür ederiz” diyerek sözlerini son verdi.

Bu haber 484 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.