ÜNİVERSİTEDEN » GÜ’de İnovasyon Farkındalığı Etkinliği Geçekleştirildi
5 Aralık 2022 Pazartesi 

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü, Yazılım Mühendisliği Bölümü ve Kulübü, Gümüşhane Yabancı Uyruklu Öğrenci Kulübü, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve İletişim Fakültesi Medya Merkezi iş birliği ile düzenlenen “İnovasyon Farkındalık” etkinliği gerçekleştirildi.

 

Haber: Yasemin Akçar/ Azat Garan/ Mehmet Emin Ataman/ Selma Gül Erdem

 

Gümüşhane Gençlik Merkezi Genç Ofis’te gerçekleştirilen İnovasyon Farkındalığı etkinliği Dr. Öğr. Üyesi Aydanur Aydın’ın açılış konuşması ile başladı. Öğrencileri birbirleri ile tanıştıran ve samimi bir ortam yaratan Aydın öğrencilere inovasyon yolu oluşturabilmek için hangi basamakları bilmeleri gerektiğini anlattı. İnovasyonun ihtiyaçtan doğduğunu söyleyen Aydın, “Bir şey sürdürülebilir olmadığı sürece hayatta kalamaz” dedi.

 

Dr. Öğr. Üyesi Kaan Gez’in inovasyonda iletişimin önemini anlatması ile devam eden etkinlik öğrenciler ve sorumlu hocalarla birlikte bilgi akışı sağlanarak devam etti. Her projenin bir inovasyon olduğunu söyleyen Gez öğrencilere üretmenin ne kadar değerli olduğunu belirtti. Teknoloji ve İnovasyonun sık sık konuşulduğu etkinlikte Dr. Öğr. Üyesi Kübra Şimşek Demirbağ “Endüstri 4,0” sunumuyla öğrencilere bilgilerini aktardı. Fatih ve Gümüşkod Projesi İl Koordinatörü Yasin Demir’in de katılım sağladığı etkinlik Robotik ve 3D yazıcılar hakkında bilgilerle devam etti.

 

Oldukça samimi ve güler yüzle devam eden etkinlik öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördü. Dr. Öğr. Üyesi Fevziye Bekâr’ın öğrencilere grup etkinliği yaptırması ile nasıl ekip olunmalı sorusunu yaptırdığı etkinlikler ile birlikte öğrencilere aşıladı. Gümüş Eller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Ayşegül Öznur Parlak’ın katılımı ile birlikte girişimci nasıl olunmalı konuları konuşuldu ve Parlak, öğrencilere kendi hikâyesini anlatarak tavsiyelerde bulundu. Kendisinin 30 yaşında girişimci olduğunu söyleyen Parlak, “Hiçbir şey için geç olduğunu düşünmeyin. Hayal gücünüzü kullanın zira hayal etmek ve hayal ettiklerinizi üretmek kadar güzel bir şey yok” diyerek öğrencilere seslendi.

Bu haber 126 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.