SPOR » Gümüş Eller Erzurum’a Geçit Vermedi
28 Kasım 2022 Pazartesi 

THF (Türkiye Hentbol Federasyonu) 2. lig G grubunda mücadele eden Gümüşhane Üniversitesi Sk sezonun ilk maçında galibiyet alarak 2 puanı haznesine yazdırdı. Gümüşhane Aydın Doğan Spor Salonunda Erzurum Büyükşehir Belediyespor ile karşılaşan Gümüşhane Üniversitesi Sk rakibini 8 puan farkla mağlup etti.

 

Haber: Yasemin Akçar- Taylan Akıncıoğlu

 

Gümüşhane Üniversitesi Sk Antrenörü Ahmet Albayrak, sezonun ilk maçının her iki takım için de gergin geçeceğini tahmin ettiklerini söyleyerek iyi bir başlangıç yaptıklarını dile getirdi. İlk maçta yaptıkları analizlerle bir sonraki maçlara hazırlıklarını daha iyi yapabileceklerini söyleyen teknik adam Albayrak, “ İlk maç önemliydi. Buradan aldığımız puanları haftaya taşımak istiyoruz beraberinde ilk maçı kazanmış olmanın mutluluğuyla beraber bundan sonraki maçlara da aynı şekilde aynı disiplinle beraber hazırlanıp yolumuza devam edeceğiz” dedi.

 

“Farkımızı Gösterdik”

 

Oyuncularının performansı hakkında konuşan Antrenör Albayrak, oyuncularının maçtan önce çalışılan taktiksel anlayışı kullandıkları bölümde çok iyi olduklarını ve farklarını gösterdiklerini dile getirdi.  Bunun yanı sıra eksikliklerinin de olduğunu söyleyen teknik adam, “Yapamadığımız ve eksik olduğumuz bölümler de vardı. Tabii ki bunların notunu aldık ve bundan sonraki müsabakalarda bu eksiklikleri ve hataları gidermeye çalışacağız” ifadelerini kullandı.

 

"Taraftarlarımıza Teşekkür Ederiz"

 

Hentbolun Gümüşhane de çok sevilen bir branş olduğunu söyleyen Albayrak, Gümüşhane gençlerinin bu branşı yapmaya çok müsait olduklarını ve imkanları kullanmaları gerektiğini belirtti.

 

Taraftar desteğinin yoğun olduğu maç dolu tribünlerle yankı uyandırdı. Taraftarları da göz ardı etmeyen Antrenör Albayrak, “Tribünlerin bu günkü gibi olması, çocukların ve ailelerinin burada olması, onların bize destek veriyor oluşu gerçekten çok güzel bir şey. Tabii ki zaman zaman müsabakalar içerisindeki gerginlikler de yaşıyoruz ama biz gerginlikten ziyade taraftarımızın her daim bu gün de olduğu gibi oyuncularımıza destek olmalarını ve müsabakaları kazanmamıza yardımcı olmalarını bekliyoruz” dedi. Gelen ve destek veren tarftarlara teşekkür eden teknik adam bundan sonraki maçlarda da takımına başarılar dileyerek sözlerine son verdi.

Bu haber 321 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.