ÜNİVERSİTEDEN » Ödül Alan Proje’den Tavsiyeler
29 Eylül 2022 Perşembe 

Gümüşhane Üniversitesi (GÜ) İletişim Fakültesi Konferans Salonunda öğrencilere yarışmalara, hibe ve fon programlarına yönelik projelerin nasıl hazırlanacağı ve nasıl başvurulacağı ile ilgili eğitim verildi.

 

Haber: Eda Yaprak Koç, Ramazan Saraç / Fotoğraf: Ramazan Saraç, Eda Yaprak Koç

 

GÜ İletişim Fakültesi Konferans Salonunda 28 Eylül 2022 Çarşamba günü verilen eğitimde, İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı, Medya Merkezi Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Kaan Gez ve Kekele TV Proje Yürütücüsü Seda Fırın fakülte öğrencileri ile bir araya geldi. Düzenlenen etkinlikte öğrencilere proje nasıl hazırlanır, nerelere ve nasıl başvuru yapılır, ne tür bir tempoyla çalışmaları gerektikleri ile ilgili bilgiler verildi.

 

Kekele TV Proje Yürütücüsü Seda Fırın, kendi öğrencilik sürecinde başlattıkları Kekele TV projesi hakkında bilgiler verirken öğrencilere yarışmalar ile ilgili ödül almasalar bile pes etmemeleri gerektiğini ve azimli bir şekilde çalışmalarına devam etmesi gerektiklerinin tavsiyelerinde bulundu. Fırın, “Bizlere hocalarımız basit düşünün derlerdi, ‘nasıl yani?’ derdik. Ben kendimden yola çıkarak basit düşündüm ve sonucunda bu kadar güzel bir proje oldu. Şu an kendisini çok daha iyi anlıyorum. Sizlere tavsiyem basit düşünün” şeklinde konuştu. 

 

Ödül benim için sadece bir sonuç

 

Programın devamında konuşan Dr. Öğr. Üyesi Kaan Gez, yarışmalardan ödül alamayan projelerin de katkı sağlayacağını ve cv için projelere devam edilmesi gerektiğini belirterek, “Ödül benim için sadece bir sonuç. Bir öneride bulunmam gerekirse, öncelik ekip çalışmasının öğrenilmesi ve bir kısımda da proje üretmeyi öğrenmeniz çok daha önemli. Bu süreçlere sahip olduktan sonra direkt bir markada çalışabilirsiniz” diyerek her şeyden önce farkındalığınız olmalı önerisinde bulunarak konuşmasını sonlandırdı.

 

Program, izleyicilerin hem Seda Fırın hem de Dr. Öğr. Üyesi Kaan Gez’e yönelttikleri soruların cevaplanması ile birlikte sona erdi.

 

Bu haber 139 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.