İLETİŞİM FAKÜLTESİ » Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi Oryantasyon Programı
28 Eylül 2022 Çarşamba 

Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi Oryantasyon Programı

 

2022-2023 eğitim yılının başlaması ile birlikte Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi amfi salonunda düzenlenen oryantasyon ve tanışma programı düzenlendi. Gerçekleştirilen programda öğrencilerle bir araya gelindi.

 

Haber: İkranur Apaydın, Ramazan Saraç/ Fotoğraf: Sercan Balcı, Eda Yaprak Koç

 

Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi amfi salonunda düzenlenen oryantasyon programı İletişim Fakültesi Dekanı, Dekan Yardımcıları, Bölüm Başkanları, Öğretim Üyeleri, Kariyer Merkezi, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, Kütüphane Dokümantasyonu Daire Başkanlığı ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen etkinlikte, Ders Bilgi Sistemi (DBS), Öğrenci Bilgilendirme Sistemi (OBS) ve kütüphane işleyişi hakkında öğrencilere bilgiler verildi.

 

Oryantasyon ve tanışma etkinliğinde İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Müge Yılmaz, medya sektörü ile iç içe bir çalışma sürdürdüklerini ve öğrencilerin hocalarının peşlerini bırakmamaları gerektiğini söyledi. Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Kaan Gez: “Çoğu İletişim Fakültesi’nin Uygulama Birimleri yok ancak olanlar da sayılı öğrenci alıyor fakat bizim Uygulama Birimimizin kapısı hepinize açık. Yarışmalara katılabilir ve ödüller kazanabilirsiniz bu konuda hepinize yardımcı olmak istiyoruz” dedi.

 

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığından Bayram Kayhan, öğrencilere Ders Bilgi Sistemini nasıl kullanacaklarını, ders kayıtlarını nerden ve nasıl yapacaklarını anlattı. Ayrıca Yatay Geçiş ve Dikey Geçiş hakkında da detaylı bilgi verdi.Kütüphane ve Dokümantasyonu Başkanlığından Aytekin Şanlıtürk, kitapları nasıl ödünç alabileceklerini, kütüphanenin düzeninden ve işleyişinden bahsederek öğrencilere bilgi verdi. Öğrencilerin sordukları sorularla etkinlik sonlandırılarak kokteyle geçildi.

Öğrencilerle kokteylde yapılan röportajlarda, etkinlikten çok memnun kaldıklarını ve birçok konu hakkında bilgi sahibi olduklarını söylediler.

Bu haber 213 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.