ÜNİVERSİTEDEN » İYİLİĞE UZANAN MAKAS
31 Aralık 2021 Cuma 

Gümüşhane Üniversitesi Radyo Sinema ve Televizyon bölümü öğrencilerinden olan Ahmet Sefa Sağınç, Batuhan Belge ve Cem Kaygısız’ın hazırlamış olduğu Sosyal Sorumluluk Projesi ile Gümüşhane’de evden çıkmak durumunda olmayan yaşlıların saç ve sakal bakımlarını bizzat evlerine giderek yapıyorlar.

 

Haber: Halit aydın

 

Gümüşhane üniversitesi Radyo Sinema ve Televizyon bölümü öğrencileri ders bağlamında hazırlamış oldukları Sosyal Sorumluluk Projesi ile Gümüşhane’de evlerinden çıkamayan engelli ve yaşlı bireylerin saç ve sakal bakımlarını yapmak için kolları sıvadılar. Bu gerçekleştirmiş oldukları proje hakkında kendisinden bilgi aldığımız Batuhan Belgeşu ifadeleri kullandı; “Biz üç arkadaşız, bu projeyi hazırlarken aramızda kuaför olan Ahmet Sefa Sağınçkendi mesleğini kullanabileceğimizi ve böylece birçok insana yardım edebileceğimiz ortak bir karar aldık. Haftada en az bir kez olmak şartıyla projemize başlama kararını verdik ve projeye ilk kez 26 Aralık Pazar günü hayırlısıyla başladık.”

 

“Umarım bu projemiz tüm esnaf kuaförlere örnek olur”

 

İyiliğe uzanan makas projesinin uygulayıcılarından olan Batuhan Belge yaptıkları bu proje ile saç ve sakal bakımlarını yapamayan yaşlılara ulaşarak onların bakımlarını yapmak için var gücüyle çalıştıklarını dile getirdi. Gerçekleştirilen bu proje kapsamında evlerinden çıkamayan birçok engelli ve yaşlı bireylerin bakım hizmetleri yapılıyor. Proje uygulayıcıları ilk olarak Gümüşhane’nin İnönü mahallesinde ikamet eden Kazım Karahanoglu adındaki yaşlı adamın evine giderek saç ve sakal bakımlarını yaptılar. Batuhan Belge projenin örnek olması konusunda, “Bizler bu projeye hayırlısıyla başladık ve yapmaya da devam edeceğiz. Bizler mezun olup Gümüşhane’den gittikten sonra umarım bu projemiz diğer tüm kuaför esnafına örnek olur ve yardıma muhtaç yaşlılara yardım eli uzatırlar” İfadelini kullanarak bu projede emeği geçen tüm ekip arkadaşlarına teşekkür etti.

Bu haber 87 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.