ÜNİVERSİTEDEN » Sanayi ustalığından off-road parkuruna
7 Ocak 2020 Salı 

Gümüşhane Offroad Kulübü (GÜMOFF) Başkanı Recep Şahin, Gümüşhane’de başlattığı off-road etkinlikleriyle şehrin tanıtımına katkı sağlıyor. 


Haber: Oğuzhan Cin

 

Gümüşhane Offroad Kulübü (GÜMOFF) Başkanı Recep Şahin, Gümüşhane’de başlattığı off-road etkinlikleriyle şehrin tanıtımına katkı sağlıyor. Gümüşhaneliler için özellikle hafta sonlarında yapılacak bir aktivitenin olmamasından dolayı off-road aktivitelerini ilde başlattığını söyleyen Şahin, “Burada o zamanlar hafta sonları yapılacak hiçbir aktivite yoktu. Gümüşhane’nin off-road alanında elverişli olduğunu farkettik ve bu alanda kendimize faaliyet yaratmak istedik ve başladığımız bu yolda da başarıya ulaştık” dedi.

 

OFF-ROAD YARIŞINDA GÜMÜŞHANE’NİN ADINI DUYURMAYI BAŞARDILAR

 

 

Aslen Trabzonlu olduğunu ve babasının iş hayatından dolayı küçük yaşta Gümüşhane’ye geldiklerini ifade eden Şahin, 2011 yılında erkek kardeşi Samet Şahin ile birlikte etkinliklere başladığını ifade ederek “İlk başlarda ailemiz bu fikrimize pek hoş bakmadı, hatta arkadaş çevremizde alaycı eleştiriler aldık. Biz iki kardeş bu olumsuz eleştirilere kulak asmayıp yolumuza devam ettik ve şimdi en büyük destekçimiz ailemiz” şeklinde konuştu. Şahin, başarısının sırrını ise kendisi gibi mekanik ustası olan babası ve eşinin desteği olarak açıkladı. Gittikleri organizasyonlarda yıllardır bu işi yapan kulüp ve sporculara karşı zamanla mücadele eden GÜMOFF üyesi sporcular ise katıldıkları tüm yarışmalardan derecelerle dönerek Gümüşhane’nin göğsünü kabartıyor. Son olarak Türkiye’nin 42 ilinden 200’den fazla yarışmacının katıldığı Uluslararası Erzurum Macera Off-Road yarışında, S1 kategorisinde 5. olarak Gümüşhane’nin ismini Off-road yarışmalarında duyurmayı başardılar.

 

Bu haber 805 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.