ÜNİVERSİTEDEN » Esnafa “Kurdeleli Kitap” Hediyesi
29 Aralık 2019 Pazar 

Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü öğrencilerinin Sosyal Sorumluluk ve Proje dersi kapsamında gerçekleştirdikleri “Kurdeleli Kitap”  hediyesi büyük beğeni topladı.

HABER: ADİL HAKSAL,  HANİFE TATAŞ

Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünde okuyan 3.sınıf öğrencilerinden; Gül Şeyma Atlar ve Tuncer Koparan’ın gerçekleştirdiği “Kurdeleli Kitap” projesi büyük beğeni topladı. Satın aldıkları 30’un üzerinde kitabı şehir merkezinde bulunan işyerlerinin kapısına bıraktı. Sabahleyin işyerine gelen esnaf, kapı önünde kurdeleye sarılmış kitapları görünce şaşkınlıkla mutluluğu bir arada yaşadı. Esnaf, projeyi gerçekleştiren öğrencilere ikramda bulundu.

“GÜNE ÇOK GÜZEL BAŞLADIK”

Hediye kitap uygulamasından memnun olan esnaf, hediyeleşmenin önemini vurgulayan şu sözleri kaydetti: “Çok mutlu olduk. Güne çok güzel başladık, insanların birbirlerine bu tarz küçük sürprizler yapması gerçekten çok hoş bir durum, öncelikle hiçbir çıkar ve hiçbir beklenti olmadan sabah iş yerini açarken üzerinde küçük bir not olan  kitapla karşılaşıyorsun, notu okuyup mutlu oluyorsun. Bizleri çok mutlu ettiniz sizler de mutlu olun”

“TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR TARAFINDA UYGULANMALI”

Proje sahibi öğrenciler, “gerçekleştirdiğimiz proje bizleri mutlu etti. Keyifli bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdik. İnsanların bir an bile olsa yüzünü güldürmek onları mutlu etmek yüzlerinde  tebessüm görmek bizleri  çok mutlu etti. Bu tarz projeler bizlere güç başarı ve mutluluk getiriyor. Hediyeleşmek gerçekten çok güzel. Bu proje Türkiye’nin dört bir tarafında uygulanmalı. Bu tarz projelerin yapılması için gerekli teşvik ve desteğin sağlanmasını istiyoruz. Bizde elimizden geldiğince bu tarz projeler yaparak insanları mutlu etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.  

Bu haber 1090 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.