GÜNCEL » Bakan Pakdemirli Gümüşhane’de
20 Aralık 2019 Cuma 

Tarım ve Ormancılık sektörü değerlendirme toplantısı Gümüşhane Ramada Otelin salonunda gerçekleşti. Tarım ve Ormancılık Bakanı Bekir Pakdemirli Gümüşhane’de çiftçilerle ve sektördeki vatandaşlarla buluştu. Toplantıya Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen ve Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek gibi önemli isimler katıldı.

 

Haber: Fevzi Koç, Selma Gül Erdem, Leyla Çallar

 

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen toplantıda yaptığı açılış konuşmasında sözlerine Bakan Pakdemirli’ye hoş geldiniz diyerek başladı. Konuşmasının devamında Gümüş Su fabrikasıyla ilgili, “Vatandaşlarımız çiftçilerimiz bilsin bunun tadına bende son 1 yılda ulaştım. Gümüş Su fabrikamıza köylerden komşu illerden fabrikamıza kuşburnu, alıç ve böğürtlen getiriyorlar zaman zaman bunların alımını yapamıyoruz. Belli bir bütçemiz var belediyemizin şirketi tarafından yedi yıldır kapalı olan bir fabrikayı aldık ve dünya markası haline inşallah getireceğiz” dedi.

 

Vali Kamuran Taşbilek Gümüşhane’nin sorunlarından ve yapılmış olan yatırımlara değindi.Taşbilek konuşmasında şunlara değindi: “Bütün alt yapı sektörleri olmak üzere kişi başına yatırım noktasına baktığımızda büyük bir anlam ifade etmektedir. Kişi başı yatırımda Türkiye’de derecedeyiz. Çok ufak dokunuşlarımız kaldı inşallah sizin gibi değerli büyüklerimizin vesilesiyle de ufak dokunuşlarla halledeceğiz ilimiz özellikle turizm noktasında alması gereken payı alacaktır.”

 

“HER İMKÂN VE ŞARTTA BİR ARAYA GELMEYE ÇALIŞIYORUZ”

 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir PakdemirliGümüşhane için yapacakları projelerden ve tarım sektörüne verecekleri destekten bahsetti. Yaptığı açıklamalarda Bakan Pakdemirli, “Kıymetli kardeşlerim takip ediyorsunuzdur biz 18 aydır makamdan çok sahadayız. Sizlerle her imkân ve şartta bir araya gelmeye çalışıyoruz. 18 ayda 60 dan fazla il ziyareti 162 tane program yaptık. Bir buçuk senede gördüğüm ve gözlemlediğim her şey beni en temel 3 hedefe kilitledi rekabetçi örgütlenmiş ve sürdürebilir bir tarım üretim modeli. Gümüşhane’de bu modeli ete kemiğe büründürmek için sizlere geldik” dedi.

 

Gümüşhane’ye yapılan yatırımdan bahseden Bakan Pakdemirli, “Gümüşhane son 10 yılda 210 milyon Euro tarımsal destek verdik genç çiftçi destekleme projemizle kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi programıyla makine ekipman desteğiyle Gümüşhaneli çiftçimizin üreticimizin emeğine katkıda bulunduk ve bunanda devam edeceğiz” diyerek açıklamalarını sonlandırdı.

 

Soru cevap yapılmasının ardından toplantı öğle yemeği ile devam etti. Bayburt’a hareket ile sonlanan toplantıya sektördeki çalışanlar, üreticiler ve basın katıldı.

Bu haber 888 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.