ÜNİVERSİTEDEN » Gümüşhane’den Mehmetçiğe Selam
19 Aralık 2019 Perşembe 

Gümüşhane Üniversitesi üçüncü sınıf Radyo Televizyon Ve Sinema (RTS) öğrencileri askerlerimize destek olmayı amaçlayan ‘Bir Selam Çak’ adlı bir proje gerçekleştirdi.

 

HABER: ALPEREN KARSLI, HİLAL ÖZKAN, SİNAN EKİNÇİ,  MERVE TAŞÇI

 

Gümüşhane Üniversitesi öğrencilerinin başlattığı “Bir Selam Çak” projesi cephelerde savaşan Mehmetçikler için bağış toplayarak onlara destek olmayı amaçlıyor. Bağışlar proje uygulanırken toplandı. Projeyi planlayanlar arasında yer alan Erdem Çorumlu, “Uğruna binlerce şehit verdiğimiz topraklarımızı koruyan askerlerimiz sayesinde her gece sıcacık yataklarımızda gönlümüz rahat uyuyabiliyoruz. Mehmetçiklerimiz için umuyoruz ki bu etkinliğin bir faydası olsun. Bu proje ile aynı zamanda onların manevi olarak yanında olduğumuzu hissetmeleri bizim için her şeyden önemli” ifadelerinde bulundu.

 

“PROJEYE TAM DESTEK”

 

Başlatılan proje üniversite öğrencileri ve Gümüşhaneliler tarafından beğeni ile karşılandı. Çorumlu, “Halk projeyi öğrendiğinde böyle bir proje düzenlediğimiz için çok sevindiğini söyledi. Onlarında bu çorbada bir tuzu olursa bundan şeref duyacaklarını dile getirdiler. Zaten katılımcı sayısındaki yoğunlukta buna en iyi örnektir” şeklinde konuştu.

 

“OLMASI GEREKENİ YAPTIK”

 

Çorumlu, “Halk ve öğrenciler olarak Mehmetçiğimizin yanındayız. Birçok ilimizde halkımız birbirinden farklı destek sağlama amacı taşıyan faaliyetler, projeler düzenliyor. Ulusumuz bu vatana, toprağına, insanına olan sevginin en önemli simgesidir" sözlerini cümlesine ekledi.

 

“AMACIMIZ MEHMETÇİK”

 

Çorumlu, "Amacımız Mehmetçiğimize elimizden geldiği kadar faydada bulunmak. Aynı zamanda benzer projelerin daha fazla üretilmesine katkı sağlamak. Arkadaşlarım proje konusunda büyük takdir topladıklarını söyledi. Bu tarz projelere ihtiyacımız var. Yeni projeler üreterek desteklerimizi devam ettirmeyi planlıyoruz" diyerek sözlerini tamamladı.

Bu haber 893 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.