ÜNİVERSİTEDEN » Eskimeyen Fotoğraflar
18 Aralık 2019 Çarşamba 

Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde "Zamana Karşı" adlı fotoğraf sergisi gerçekleştirildi.

 

HABER: TÜĞÇE GÜLEN

 

Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü 3. Sınıf öğrencileri tarafından ders kapsamında gerçekleştirilen "Zamana Karşı" fotoğraf sergisi Doç. Dr. Sertaç Timur Demir danışmanlığında İletişim Fakültesinin giriş katında sergilendi. 4 kişilik ekiple çalışılan proje bir aylık çalışmanın sonucunda ortaya çıktı. Ekip üyelerinden Ekrem Kin neden böyle bir projeyi seçtiklerini şu sözlerle ifade etti: "Göz açıp kapayıncaya kadar zamanımız geçiyor zamanın bu kadar hızlı akıp gitmesini insanlara fark ettirmek ve insanlara geçmişlerini hatırlatmak için böyle bir proje gerçekleştirmeye gerek duyduk."

 

Ekrem Kin sergideki fotoğrafları nasıl bulduklarını da şu sözlerle dile getirdi "Kahvelerde oturan Belediyenin önünde oturan ve duraklarda karşılaştığımız insanlarla sohbet ettik sonra bu insanlardan eski fotoğraflarını istedik bu insanlarda bizi kırmayarak fotoğraflarını bizimle paylaştılar. Ve sergi bitiminde fotoğraflarını geri vermemizi istediler" diyerek sözlerine son verdi.

 

PROJE SADECE İLETİŞİM FAKÜLTESİ KAPSAMINDA MI SERGİLENECEK?

 

Radyo Televizyon ve Sinema Bölüm başkanı DOÇ. DR. Sertaç Timur Demir bu konu hakkındaki görüşlerini şu sözlerle ifade etti: "Bu orijinal bu projeyi Üniversitemizin diğer fakültelerinde ve sadece Üniversiteyle sınırlı kalmayıp şehrin meydanlarında ve geçiş güzergâhlarında şehir halkıyla buluşturmak istiyoruz dedi. Ve proje ile ilgili düşüncelerini ’de şu sözlerle belirtti ‘’Zaman dediğimiz şey insanı aşındıran şey bu aşınmayı öğrencilerimiz yaptıkları bu projeyle gözler önüne serdiler. Ve paylaşıma açtılar öğrencilerimizi böyle başarılı bir projeden dolayı tebrik ederim her proje bir pilottur başka öğrencilere başka mekânlara örnek teşkil eder bu projeleri devam ettireceğiz" diyerek sözlerini sonlandırdı.

Bu haber 199 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.