ÜNİVERSİTEDEN » Tebessümle Gelen Mutluluk
18 Aralık 2019 Çarşamba 

Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencileri sosyal sorumluluk dersi kapsamında “Bir Küçük Tebessüm” adlı proje gerçekleştirdi.

 

HABER: CEMAL ŞEKER, ŞAHBENDER ATİŞ, OKTAY ATİLA, SEYFULLAH KARAGÜL, ABDULLAH ŞİPALLİ.

 

Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü 3.sınıf öğrencileri Ferit Bingöl, Tuba Yeğin, Muhammed Beyiş ve Ahmet Yılmaz Uçar  ‘Bir küçük tebessüm’ adlı sosyal sorumluluk projesi adı altında Gümüşhane’de merkeze bağlı çamlımca mahallesinde yalnız yaşayan 75 yaşındaki Gülümser Baş adlı yaşlı kadını ziyaret ederek bir gün geçirdiler.

 

Proje kapsamında öğrenciler 13 yıldır yalnız yaşayan Gülümser Baş’ın evine giderek yemek yaptılar, daha sonra birlikte sohbet edip Gülümser Baş’tan şiirler dinleyip nasihat aldılar. Birlikte bir gün geçiren öğrenciler yaşlı kadının yalnızlığını paylaştılar. Grup üyelerinden Ferit Bingöl, projenin amacını; şu sözlerle ifade etti:  “Yaşlı insanlara verilen değeri artırmak onlarla birlikte vakit geçirip ihtiyaçlarını gidermek ve en önemlisi insanlara bu konuda öncü olarak yaşlıların toplumdan soyutlanması yerine onları toplumda tutarak insanı görevimizi yerine getirmek."

 

EVİNDE NEŞE, YÜZÜNDE TEBESSÜM OLDULAR

 

Proje hakkında bilgiler veren bir diğer grup üyesi Ahmet Yılmaz Uçar, “Sosyal sorumluluk dersi kapsamında Doç. Dr. Sertaç Timur Demir hocamız bizden bir proje gerçekleştirmemizi istedi. Bizde daha öncede tanıdığımız ve sıkça ziyaret ettiğimiz Gülümser Teyzeyle birlikte bir gün geçirip çeşitli aktiviteler yaparak bunu bir sosyal sorumluluk projesi haline getirmek istedik. İnsanlara örnek olması adına gülümser teyzemizin evinde neşe yüzünde bir küçük tebessüm olmak istedik” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Bu haber 238 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.