ÜNİVERSİTEDEN » Belediye Starbucks’ı
2 Aralık 2019 Pazartesi 

50 bin kişilik nüfusa sahip olan Gümüşhane ili Özlem Büfe tarafından Starbucks ile buluştu. Büyük bir bölümü öğrenciden oluşan Gümüşhane şehri, belediye önünde bulunduğu konumun Starbucks’a olan uygunluğundan dolayı, Özlem Büfe kahvelerinin öğrenciler tarafından ilgi odağı olmasına sebep oldu

 

HABER: AYŞE SAĞLIK

 

Gümüşhaneli Vural Öz yıllar önce açtığı, amacı sadece büfe malzemeleri satmak ve akbil dolumu yapmak olan büfesinde, şimdilerde yaptığı kahveler ile öğrencilerin ilgi odağı oldu. Gümüşhane’de kafe kültürünün azlığı, öğrenciler için bir sıkıntı teşkil ederken, artık Özlem Büfe sayesinde öğrenciler hem keyifli dakikalar geçirip hem de bulunduğu konumun açık hava olmasından dolayı Starbucks kültürünü yaşatıyor. Büfe sahibi Öz bu konuda, “Aslında amacım kafe kültürüne farklı bir bakış açısı katmak ve kahvelerimi herkesin tatması iken, öğrencilerin buraya Stabucks demesi ile farklı bir rağbet gördü.” diyerek düşüncelerini bizimle paylaştı. Son olarak cümlelerine şunları ekleyen Öz, “Bizim amacımız Starbucks’daki gibi pahalı kahveler değil, yapmak istediğimiz fiyatı düşük fakat kalitesi yüksek olan Özlem Büfe kahvelerinin adını duyurmak. Öğrenci şehri olduğumuzdan dolayı fiyatlarımız çok daha uygun bu yüzden oldukça seviliyoruz ve kahvelerimiz çokça beğenilerek tüketiliyor.” dedi.  Büfenin ileriye dönük hayallerinin varlığından söz eden  fakat bunları bizimle paylaşmak istemeyen Vural Öz, öğrencilerin hoşuna gidecek projelerinin olduğu müjdesini verdi.

 

 

Gümüşhane’nin Soğuk Hava Şartları Belediye Starbucks’ında Nelere Sebep Oluyor?  

 

Kış mevsiminin karlı ve soğuk geçmesi, öğrencilerin daha  az gelmesine sebep olduğundan, gelirinin azaldığını belirten Vural Öz yapacağı ileriye dönük çalışmalarının, biraz da bu yönde olduğunu vurguladı. Ayrıca öğrencilerin de bu durumdan şikayetçi olduğunu söyleyen Öz, bu sorunu ortadan kaldırmak için en kısa zaman da çalışmalara başlayacağını öğrencilere duyurdu.

 

 

Öğrencinin Gözünde Starbucks

 

Belediye önünde oturan öğrenciler Starbucks’ın keyfini sürüyor. Hem hesaplı hem de açık havada zaman geçiren, Gümüşhane Üniversitesi öğrencileri vakitlerinin çoğunu burada harcadıklarını dile getirirken, büfenin self servis olmasının da hoşlarına gittiğine değindiler. Öğrencilerin bir kısmı halen buraya Starbucks denildiğini bilmediğinden, duydukların da şaşkınlığa kapılıyor. Kimi öğrenciler bu duruma alışamasa da kimileri bu durumu benimsemeyi tercih ediyor.

Bu haber 493 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.