ÜNİVERSİTEDEN » Sosyal sorumluluk geliyor
29 Kasım 2019 Cuma 
Gümüşhane Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencileri toplumun sorunlarına çözüm bulmak amacıyla sosyal sorumluluk projesi yapmaya hazırlanıyor.
 
 
Haber:Zehra Aslan
 

Gümüşhane Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü 3. sınıf öğrencileri ders kapsamında sosyal sorumluluk projeleri yapmaya hazırlanıyor. Toplumun yaşadığı bütün sorunları düşük oranda çözmeye çalışan Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencileri,  4 kişiden oluşan 20 çalışma grubuyla, proje konularını paydaşlar yardımıyla hayata geçirmeyi hedefliyor.

 

Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı Sertaş Timur Demir “İletişim Fakültesinde sosyal sorumluluğa dair bir hassasiyet olması gerektiğini ve öğrencilerin bu konuda mesleki kazanım elde edebileceklerini düşünüyorum. Çünkü sosyal sorumluluk projesi yaparken topluma faydalı olabilecekleri projeleri gerçekleştirilebilirler.” şeklinde konuştu.

 

“KÜÇÜK ŞEYLERİN KIYMETİNİ BİLMEK”

 

Sosyal Sorumluluk projeleriyle topluma fayda sağlamak ve insanların yaşadığı şehirde, şiddetle ilgili sorunları çözmelerine yardımcı olmak istediklerini söyleyen Demir, Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencileri ile teknolojiye olan bağımlılıklarına biraz ara vermelerini dile getirdi ve şöyle konuşmasına şöyle devam etti: “ Hayatın detaylarını görmeyi sağlayacak projeler üretmek amacıyla ‘küçük şeylerin kıymetini bilmek’ adında bir tema belirledik.” dedi. Radyo, Televizyon ve Sinema öğrencilerinin yaptığı sosyal sorumluluk projelerinin şuan hazırlık aşamasında olduğu ve önümüzdeki haftalarda uygulamaya geçmesi bekleniyor.

Bu haber 357 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.