ÜNİVERSİTEDEN » Demirdöğen, girişimcilikte değer yaratmanın önemini anlattı
27 Kasım 2019 Çarşamba 

KUDAKA Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Demirdöğen, Girişimcilik Haftası kapsamında düzenlenen programda “Değer Yaratmanın Önemi” başlıklı seminer verdi. Gümüşhane Üniversitesi Kongre Merkezinde 20 Kasım Çarşamba günü düzenlenen seminerde Demirdöğen, katılım sağlayan izleyicilere girişimcilik konusunda bilgi verdi.

 

Haber:Halit Aydın,  Bayram Çarıklı

 

Programda konuşan Demirdöğen girişimcilik ve değer yaratmak konusunda tecrübelerini ve bilgilerini öğrenciler ile paylaştı. Konuşmasının başında emeği geçen herkese teşekkürlerini ileten Demirdöğen, sözlerini şöyle sürdürdü: “Öncelikle kendimizin değerli olması gerektiği noktasından başlamak istiyorum. Eğer biz değerli değil isek bizi değerli kılacak bir takım niteliklerimiz özelliklerimiz yoksa bizim değer yaratmamız söz konusu değil.” Konuşmasının devamında öğrencilere değer ve girişimciliğin tamamen insanın kendi elinde olduğunu ve isteği, çabası sonucunda kişiyi başarıya ulaştıracağını dile getirem Demirdöğen, aksi takdirde insanın gerçekleştirmek istediği hayallerinin büyük çoğunluğunun hayal olarak kalacağını da belirtti.

 

GİRİŞİMCİ NASIL OLMALI?

 

Demirdöğen, girişimcilik konusunu şu şekilde dile getirdi: “Herhangi bir iş kurmak ve bir işte çalışmak ya da bunu geçimini sağlamak için yapmak bir girişimcilik değildir. Yani terzilik yapmak,  araba tamircisi olmak ya da bunların fabrikasını açmak bizim açımızdan girişimcilik örnekleri olarak değerlendirilmez. Biz piyasadaki fırsatları ya da çevredeki fırsatları diğerlerinden daha çabuk görüp bunları ticarileştirme kabiliyetleri olan insanlardan bahsediyoruz. Bu insanlar da sizin bizim gibi insanlar. Çok özel şartlar taşıyan doğaüstü bir güce sahip insanlar değil; sadece çok küçük bir farklılığı görüp değerlendirebilen insanlardan bahsediyoruz ve şuan salonda bulunan herkes bu nitelikleri taşıyor.”

 

Konuşmasının devamında girişimcilik ve değerin kişinin kendi elinde olduğu ve insanı çaba gösterilirse çok iyi yerlere getirebileceğini dile getiren Demirdöğen, programın sonunda öğrencilerin yönelttiği soruları cevapladı. Son olarak Prof. Dr. Bahri Bayram'ın,  Prof. Dr. Osman Demirdöğen’e plaketini takdim etmesinin ardından program sona erdi.

Bu haber 151 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.