ÜNİVERSİTEDEN » Osman Demirdöğen İle Girişimcilik
21 Kasım 2019 Perşembe 

Doğu Karadeniz Girişimcilik Hareketi kapsamında Gümüşhane Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Girişimcilik Haftasına Prof. Dr. Osman Demirdöğen katıldı. Demirdöğen öğrencilerle bir araya gelerek onlara girişimcilik konusunda bilgiler aktardı.

 

Haber: Halit Aydın,  Bayram Çarıklı

 

Demirdöğen konuşmalarında değer yaratma ve girişimciliğin önemi gibi konulara değindi. Konuşmasının başında organizasyonda emeği geçen herkese teşekkürlerini ileten Demirdöğen konuşmasında bireyin kendisinin değerli olması gerektiği ve değerli olma noktasında belirli nitelikler ve özellikler olması gerektiğini vurguladı. Bunlar olmadan değer yaratmanın mümkün olmadığını sözlerine ekleyen Demirdöğen organizasyonun devamında öğrencilere değer ve girişimciliğin tamamen insanın kendi elinde ve isteği, çabası sonucunda kişiyi başarıya ulaştıracağını dile getirdi.  

 

Demirdöğen: “Herkes bu nitelikleri taşıyor”

 

Konuşmasında girişimciliğin ne olduğuna ve girişimcinin nasıl olması gerektiğine değinen Demirdöğen, “Herhangi bir iş kurmak ya da bir işte çalışmak bunu geçimini sağlamak için yapmak bir girişimcilik değildir. Yani terzilik yapmak,  araba tamircisi olmak ya da bunların fabrikasını açmak bizim açımızdan girişimci olarak değerlendirmek bakış açımıza uygun faaliyet değil. biz piyasadaki fırsatları ya da çevredeki fırsatları diğerlerinden daha çabuk görüp bunları ticarileştirme kabiliyetleri olan insanlardan bahsediyoruz. Bu insanlarda sizin bizim gibi insanlar çok özel şartlar taşıyan doğaüstü bir güce sahip insanlar değil sadece herhangi bir farklılığı,  çok küçük bir farklılığı görüp değerlendirebilen insanlardan bahsediyoruz ve şuan salonda bulunan herkes bu nitelikleri taşıyor” dedi.

 

Konuşmasının devamında girişimcilik ve değerin kişinin kendi elinde olan bir şey olduğu ve insanı çaba gösterilirse çok iyi yerlere getirebileceğini dile getirdi. Öğrencilerin sorularının yanıtlanmasının ardından Gümüşhane Üniversitesi Rektör Yardımcı Prof. Dr. Bahri Bayram’ın Demirdöğen’e plaket takdim etmesi ile etkinlik sona erdi.

 

 

 

Bu haber 134 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.