ÜNİVERSİTEDEN » İletişim Fakültesi’nin Aldığı Ödüller Göz Kamaştırıyor
18 Kasım 2019 Pazartesi 

İletişim bilimleri alanının gerektirdiği teorik bilgiyle donanmış, kişisel ve kişilerarası iletişimde etkin, iletişim teknolojilerine hakîm, yüksek özgüven ve olgun kişilikli bireyler yetiştirmeyi misyon edinen Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi aldığı ödüllerle göz kamaştırıyor.

 

Açıldığı günden bugüne hem Gümüşhane Üniversitesi’ni hem de Gümüşhane’yi dış dünyaya tanıtan, bu anlamda dışarıya açılan pencere olan İletişim Fakültesi, ulusal ve uluslararası alanda yaptığı çalışmalarla birçok ödüle değer görüldü. İletişim Fakültesi kurulduğu günden bu yana toplam 49 ödülünsahibi oldu. 2017 yılı sonrasında bünyesine kazandırdığı Radyo, Televizyon ve Sinema ile Gazetecilik bölümleriyle ödül sayısını katlayan İletişim Fakültesi, öğrencileri ve hocalarıyla birlikte yaptıkları projelerde sadece iki yıl gibi kısa bir sürede 36 ödülün sahibi oldu.

 

İletişim Fakültesi’nin Gümüşhane Üniversitesi’nin parlayan yıldızı olduğunu dile getiren Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, fakültenin yakaladığı bu başarılarından gurur duyduğunu ifade etti. Zeybek yaptığı açıklamanın devamında şu sözlere yer verdi: “Gümüşhane Üniversitesi bilime katkılarıyla ulusal ve uluslararası işbirlikleriyle topluma yararlı projeler üreten, ülke geleceğinde söz sahibi olan bir üniversite olma vizyonuyla geleceğe emin adımlarla yürümektedir. Üniversitemiz İletişim Fakültesi de bu vizyona ortak olma yolunda birçok yarışma ve etkinlikte ödüller alarak kendini göstermiştir. 2008 yılında kurulan üniversitemizin ilk fakülteleri arasında yer alan İletişim Fakültesi, 10 yıllık tarihinde toplam 50 aldı. Bu ödüllerin sadece 36 tanesi 2017 yılı ve sonrasında alındı. Sözlerinin devamında ise Zeybek göreve geldiği tarihlerde bu ödüllerin alınmasının gurur verici olduğunu dile getirdi.

 

Zeybek: “Nitelik artışı daha da önemlidir”

 

Konuşmasının sonunda ise Zeybek, “Üniversitelerin büyümesi sadece öğrenci sayısının veya akademisyen sayısının artmasıyla ilişkili değildir. Nitelik artışı daha da önemlidir. İletişim Fakültemizde bu niteliğini aldığı ödüllerle gösteriyor. Asli görevimiz olan başta Gümüşhane merkez olmak üzere ülkemiz sektörüne de nitelikli eleman kazandırmaya devam ediyoruz. Bunu yaparken de bölgemizin ihtiyaçları doğrultusunda sürekliliği sağlanabilir bölümlerin açılması için çalışmalar yapmaktır. Fakültemiz öğrencileri ve öğretim elemanları yaptıkları projelerle başarıdan başarıya koşup, üniversitemizi ve bizleri gururlandıran çalışmalara imza atıyorlar. Öğrencilerimiz ve hocalarımız ulusal ve uluslararası alanda aldıkları birçok ödülle Gümüşhane Üniversitesi adını hak ettiği yerlere getirdiler” dedi. Son olarak ise Zeybek katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Bu haber 162 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.