TÜRKİYE » Geleceğe Nefes 11 Milyon Fidan
13 Kasım 2019 Çarşamba 

Geleceğe Nefes projesi kapsamında 11 milyon fidan, 11 Kasım saat 11.11’de Türkiye’nin 2023 ayrı noktasında toprakla buluştu. Orman Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen proje tüm Türkiye çapında yoğun ilgi gördü.

 

Haber: Fevzi Koç, Şevval Göksen, İkranur Apaydın, Bahar Demir

 

Türkiye’nin tüm illerinde eş zamanlı olarak dikimi planlanan 11 milyon fidan, 11 Kasım tarihinde saat 11.11’de toprağa dikildi. 11 sayısının dikkat çekmek için kullanıldığını belirten Gümüşhane Orman Genel Müdürlüğü İşletme Müdür Yardımcısı Orhan Şen bu tarihlerin ayrıca fidan dikimi mevsimi olduğunu belirtti. Katılımın tüm Türkiye’de yoğun ilgi gördüğünü dile getiren Şen, ilginin yoğun olmasında internet sitesinin de payının önemli olduğuna değindi. Proje kapsamında konuşan Şen, “İlk amaçlarımızdan birisi ülkemizde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek ve toplumun duyarlılığını ayrıca çevre farkındalığını yükseltmek. Bu proje ile toplumun birçok kesiminden farklı insanları bir araya getirerek 11 milyon fidanı da toprakla buluşturacağız. Bu proje ile bütün dünyaya örnek olmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

 

Konuşmasının sonlarında 21 Mart tarihinde Ormancılık Haftası kapsamında benzeri etkinliklerin olacağını vurgulayan Şen bu kadar büyük çaplı bir etkinliği ilk kez düzenlediklerini dile getirdi.

Bu haber 223 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.