ÜNİVERSİTEDEN » İletişim Fakültesinde çok kapsamlı oryantasyon toplantısı düzenlendi
10 Ekim 2019 Perşembe 

Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesinde Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Radyo,Televizyon ve Sinema ile Gazetecilik bölümü birinci sınıf öğrencilerine yönelik oryantasyon toplantısı düzenlendi. İletişim Fakültesi Amfi Salonunda düzenlenen oryantasyon toplantısına Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı, Bölüm Başkanları ve Medya Merkezi Koordinatörleri ile Gümüşhane Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Görevlisi, Öğrenci İşleri Şube Müdürü, Psikolog Pınar Can, Erasmus, Farabi ve Mevlana Değişim Programları Sorumlusu ve öğrenciler katıldı.

 

Haber: İsa Turgut-Umut Gökdaş-Kadir Tekin

 

Oryantasyon eğitiminin açılış konuşmasını yapan İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Müge Yılmaz, Gümüşhane Üniversitesini tercih eden öğrencilere teşekkürlerini iletti. İletişim Fakültesinin Üniversitenin önemli fakültelerinden biri olduğuna vurgu yapan Yılmaz, İletişim Fakültesinin deneyimli ve dinamik bir kadrosu olduğunu dile getirdi.

 

YILMAZ: “AKADEMİ ASKERLİK GİBİDİR”

 

Akademisyenliği askerliğe benzeten Yılmaz konuşmalarına şu şekilde devam etti: “Burada hocalarımızın deneyimlerinden, hayat tecrübelerinden sonuna kadar faydalanmanızı rica ediyorum. Üniversite sınırlı bir zaman diliminde ama sizi entelektüel anlamda en çok geliştirecek zaman aralığıdır. Ne bundan önce ne de mezuniyetten sonra kendinizi bu kadar geliştirecek zaman bulamayacaksınız. İletişim alanının dışında da kendinize koridorlar açın. Karşılıklı olarak açık iletişimde kalırsak mutluluk duyarım” diyerek sözlerini noktaladı.

 

ÇALIŞIR: “BÖLGEDEKİ EN İYİ FAKÜLTEYE SAHİBİZ”


Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm Başkanı Doç. Dr. Gülsüm Çalışır öğrencilerin Gümüşhane’ye gelip veryansın etmelerinden yakındı. Çalışır, “Bölgenin en  iyi iletişim fakültesine sahibiz” dedi. Radyo, Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı Doç. Dr. Sertaç Timur Demir, birinci sınıf olmanın avantajlarını dile getiren bir konuşma gerçekleştirdi. Timur konuşmalarında şunlara değindi: “Temelde vurguladığım birkaç mevzu var bir tanesi, sizin birinci sınıf olmanız; bir şeyleri değiştirmek ve bir şeylere başlamak için doğru bir sınıftır. Kariyer planlamasının birinci sınıfta olması gerekmektedir. Üçüncü ve dördüncü sınıfın bir şeylere başlamak için oldukça geçtir. Uygulama temelli bir fakülte olduğu için Türkiye’deki sayılı fakülteler arasına giriyoruz” diyerek konuşmalarına son verdi.

 

ASLAN: “KİMSE SARRAF DEĞİL”

 

Gazetecilik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Emre Şaban Aslan, gazetecilik bölümü öğrencilerinin uygulamaya daha yatkın olduğunu ve kendilerinin bir şeyler için çabalamalarının gerektiğini söyledi.  Gazetecilik kültürünün yavaş yavaş oluşacağını dile getiren Aslan sözlerine şu şekilde devam etti: “Kimse sizin kıymetinizi bilmeyebilir ama bunu göstermek sizin elinizde. Kimse sarraf değil” dedi.

 

Toplantının devamında öğrencilere yönelik hazırladığı kapsamlı bir sunumla öğrencileri bilgilendiren Öğrenci İşleri Şube Müdürü Bayram Kayhan, öğrencilere ders kaydı süreci, mezuniyet ve ara sınavlar, çift ve yan ana dal ile not sistemi hakkında bilgi verdi.

 

Programın devamında Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Sağlık Hizmetleri Müdürlüğünden Psikolog Pınar Can da oryantasyon eğitiminde bilgilendirmelerde bulundu. Can: “Her türlü probleminiz dahilinde beni bulabilirsiniz, ben bunun için burada bulunuyorum” dedi.

 

Program sonunda Erasmus, Farabi, Mevlana Değişim Programları ve İletişim Fakültesi bünyesinde yer alan dokuz uygulama birimi, koordinatör hocalar tarafından öğrencilere ayrıntılı olarak tanıtıldı.

Bu haber 253 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.