ÜNİVERSİTEDEN » Çelik Yumruk: Fatih Keleş
3 Mayıs 2019 Cuma 

 

Gümüşhane Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu’nun özel öğrencisi olan Fatih Keleş, zorlu ve yetersiz koşullara aldırış etmeyerek Profesyonel Avrupa Şampiyonu oldu.

Gümüşhane Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu’nda öğrenim gören Keleş, 8 Haziran 2019 tarihinde Dünya Şampiyonu Ön Eleme maçına çıkacağını bu maçın sonucuna göre  “ya tamam ya da devam” diyerek hedeflerini gerçekleştirmek istediğini söyledi. Keleş şöyle dedi: “2005 Yıldızlar Amatör Avrupası 3’üncüsü, 2011 Büyükler Avrupa Şampiyonu, 2012 Rondo Olimpiyatları, 2013 Akdeniz Oyunları 2’ncisi, Profesyonel WBO Avrupa Şampiyonu ve yaklaşık 15 tane Türkiye Şampiyonluğuna sahibim. Türkiye’de boksa yeteri kadar önem verilmediğinden dolayı kulübüm Almanya’da. Dolayısıyla maçlara zorlu koşullarda hazırlanıyorum. Elimde olan bütün imkânları en iyi şekilde değerlendiriyorum. Başarımın en büyük sebebi, kendime olan inancım.” Avrupa Şampiyonluk kemerini elde eden Keleş, kemeri hala koruduğunu belirtti. Boksa kardeşiyle başlayan Keleş, babasının zoruyla başladığını fakat gün geçtikçe boksa olan ilgisinin arttığını dile getirdi. Keleş şöyle devam etti: “ İlk yıllarımda sürekli dayak yiyordum, bırakmayı düşündüm fakat acı, beni güçlendirdi. Her darbe aldığımda gücümün farkına vardım. Bu spora kardeşim ve ben dâhil 15 kişi başladık, hepsi bıraktı. Ben pes etmedim ve şuan istediğim yerdeyim.” diye belirtti.

 

Keleş: "Futbola verilen değerin çeyreği boksa verilseydi"

Konuşmasında boksa verilen değer ve kendi antremanlarından bahseden Keleş, "Antrenmanımı dağda gerçekleştiriyorum, engebeli alanda antrenman yapmak kondisyonumu güçlendiriyor fakat farklı şehirlerde hava değişimi yoruyor. Türkiyede futbola verilen değerin çeyreği boksa verilseydi şu an boks Türkiye'de çok farklı yerlerde olurdu. Özel hayat ve okul ve spor hayatını birbirinden her zaman ayrı tutarak başarıyı yakalamak mümkün" diyerek sözlerini tamamladı. Büyükler Avrupa Şampiyonu olduğu için direk olarak atamasının olduğunu dile getiren Keleş, hedefinin beden eğitimi öğretmeni olduğunu söyledi.

Bu haber 230 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.