ÜNİVERSİTEDEN » Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinde mezuniyet heyecanı
27 Nisan 2019 Cumartesi 

Gümüşhane Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi 22. mezuniyet törenini kongre merkezinde düzenledi.

 

Haber: İrem Nur Songur, Bayram Çarklı, Halit Aydın

 

Gümüşhane Üniversitesi Kongre Merkezinde 25 Nisan Perşembe günü saat 14.00’da düzenlenen mezuniyet törenindeMühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi birincisi Hüseyin Polat bütün mezuniyet öğrencileri adına konuşma yaptı. Konuşmalarına bütün veliler ve öğrencilere hoş geldin dileklerinde bulunduktan sonra konuşmasına devam etti. Polat, “Bu başarıyı elde etmemde ve eğitim hayatım boyunca bir dağ gibi arkamda duran babam, dualarını hiç bir zaman eksik etmeyen anneme,  kardeşlerime, dostlarıma ve bütün bilgilerini bizlerle paylaşan öğretim görevlilerine teşekkür etmeyi bir borç bilirim” şeklinde konuştu. Sözlerine devam ederken diğer öğrenci arkadaşlarına ön lisans, lisans ve yüksek lisans olsun herkesin belli bir amacı ve hedeflerinin olması yönünde bilgi verdi. Polat, “Gümüşhane’de başlayıp ve ömür boyu sürecek olan dostluğumuz için teşekkür eder ve bundan sonra sürecek olan kariyer hayatınızda hepinize başarılar dilerim” şeklinde sözlerini sonlandırdı.

 

602 Öğrenci mezuniyet yolunda

Törenin devamında dekan adına konuşmasını yapmak üzere Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Salim Serkan Nas, “Bugün burada ulu önder Atatürk’ün şekillendirdiği eğitim sürecinin en son aşaması olan Türk yükseköğreniminin lisans eğitiminin mezuniyet töreni için bir araya gelmiş bulunuyoruz” diyerek konuşmasına başladı. Nas, 2204 öğrencinin kayıtlı olduğu fakültede 14 bölüm, 8 profesör, 22 doçent, 27 doktor, 21 öğretim görevlisi, 68 araştırma görevlisi olmak üzere toplam 176 öğretim elemanı olduğunu belirtti. Nas konuşmasında 2018-19 Eğitim öğretim yılı içerisinde elektrik elektronik alanında 69, genetik ve biyometride 87, gıdada 69, haritada 89, inşaatta 130, jeolojide 1, makine de 111 ve matematikte 46 olmak üzere toplam 602 öğrencinin mezuniyet yolunda olduğunu dile getirdi. Salim Serkan Nas, Gümüşhane Üniversitesini daha iyi ve daha başarılı günler beklediğini dile getirerek konuşmalarını sonlandırdı.

 

Törenin devamında yöresel halk oyunları yapıldı. Ardından bölümlerin dereceye giren öğrencilerine plaketleri verildi. Programın sonuna doğru bütün mezuniyet öğrencilerin katılımıyla yemin töreni gerçekleştirildikten sonra kep atma merasimiyle tören sona erdi.

Bu haber 212 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.