ÜNİVERSİTEDEN » GÜ İletişim Fakültesi Dekanı, akademisyenlerle bir araya geldi
29 Mart 2019 Cuma 

Üniversitemiz İletişim Fakültesi Dekanlığı görevine, vekâleten Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Müge Yılmaz atandı. Prof. Dr. Yılmaz, İletişim Fakültesi akademisyenleri ile bir araya gelerek, tanışma toplantısı yaptı.

 

Üniversitemiz İletişim Fakültesi’nde düzenlenen toplantıya Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Rektör Danışmanlarından Dr. Öğr. Üyesi Serhat Dağ, Bölüm Başkanları ve akademisyenler katıldı. Etkinlikte duygu ve düşüncelerini paylaşan İletişim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Müge Yılmaz, "Ben de iletişim fakültesi kökenliyim. Lisans eğitimimi Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi’nde aldım. Daha sonra psikoloji alanına merak saldım, bu alana yöneldim; ama iletişim alanı benim için hep özel kaldı. İletişim fakültesinde çalışmak, görev almak gibi bir hayalim hep vardı. Rektör hocamıza bu vesile ile tekrar teşekkür ediyorum. Şu an burada, sizlerle olmaktan dolayı çok mutluyum. Genç ve dinamik bir kadroya sahibiz. Birlikte güzel işler yapacağımıza yürekten inanıyorum" açıklamalarında bulundu.

 

Rektör Zeybek, “Hocamızın iletişim fakültesi kökenli olması fakültemize büyük katkılar sağlayacak”

 

Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ise, kendisi üzerinde bulunan Dekan Vekilliği görevini Prof. Dr. Yılmaz’a devretmenin mutluluğunu yaşadığını dile getirerek, İletişim Fakültesi’nin hem kendisindeki hem de üniversitemizdeki yerine vurgu yaptı. Rektörümüz Prof. Dr. Zeybek, "İletişim Fakültesi bizim her zaman gözbebeğimiz olan fakültelerden biri oldu. Müge hocamızın iletişim fakültesi kökenli olması ise fakültemize büyük katkılar sağlayacağı konusunda umut vaat ediyor. Oldukça genç ve çalışkan bir akademik kadroya sahip olan İletişim Fakültemizin bundan sonra daha iyi işlere imza atacağı kanaatindeyim. Şimdiye kadar ulusal ve uluslararası çeşitli yarışmalarda pek çok başarı elde ettik. Bu başarının katlanarak artacağına gönülden inanıyorum. Tabii bugüne kadar gerçekleştirilen etkinlik ve başarıların bundan sonra da farklı projelerle desteklenmesi, taçlandırılması en büyük gayemiz ve beklentimiz. Örneğin, Gümüşhaneli pek çok senaristimiz var. Biz hemşehrimiz olan senaristleri Gümüşhane'ye nasıl getirebileceğimize yönelik hazırlık yapmalıyız. Bu tür projeleri bir an evvel hayata geçirmeliyiz" diyerek, İletişim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Müge Yılmaz’a yeni görevinde başarılar diledi.

 

Tanışma toplantısı, pasta kesimi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Bu haber 103 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.