ÜNİVERSİTEDEN » TRT’den Gümüşhane Üniversitesine ziyaret
17 Ocak 2019 Perşembe 

Ankara Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT) Kurumsal Tanıtım, Protokol ve Müze Müdürü Bülent K. Çolakoğlu ve TRT Televizyon Daire Başkanlığı Müdürlerinden Hakan Türkyılmaz Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Halil İbrahim Zeybek’i ve ardından İletişim Fakültesi medya birimlerini ziyaret etti. 

 

Haber: Yasemin Kartal/Fotoğraf: Fatih Göloğlu

 

TRT Televizyon Daire Başkanlığı Müdürlerinden Kurumsal Tanıtım,Protokol ve Müze Müdürü Bülent K. Çolakoğlu ve Daire Başkanlığı Müdürlerinden Hakan Türkyılmaz Gümüşhane Üniversitesi Rektörünü makamında ziyaret etmesinin ardından İletişim Fakültesi’nde yer alan 9 medya birimini tek tek gezerek öğretim görevlileri ve öğrencilerle konuşma fırsatı buldu. Müdür Çolakoğlu’nu İletişim Fakültesi dekan yardımcıları, medya birimi sorumlu hocaları ve öğrenciler karşıladı.

 

Bu imkanların pek çok üniversitede olmadığını olsa bile aktif olarak kullanılmadığını üzülerek belirten Çolakoğlu, “Diğer üniversitelerde 6 ayda bir dekan değişiyor. Ve bu yüzden düzen oturmuyor. Çekişme çok fazla. Fakat buraya bakıyorum ki her açıdan bir hayli gelişmiş. Öğrencileriniz gerçekten bu üniversitede okudukları için çok şanslı. Radyonuzdan tutun haber biriminize kadar her şeyiniz mükemmel. Görülen o ki ileri de TRT’de çalışacak olan gençleri yetiştiriyorsunuz. Aldığınız birçok ödül ile de başarınızın tesadüf olmadığını açık bir şekilde kanıtlıyorsunuz” dedi.

 

Öğrenciler ile de kısa bir konuşma gerçekleştiren Çolakoğlu, “Üniversitenizin adını çok güzel duyuruyorsunuz. Öğretmenler yönünden de çok şanslısınız. Öğretmenlerinizin heyecanı çok fazla bunu onların gözünde görebiliyorum. Sizde bu heyecana çok iyi uyum sağlamışsınız. Enerjinizi birbirinizden alarak bu şekilde devam edin” dedi.

 

Okuma kültürüne de değinen Çolakoğlu sözlerine şu şekilde devam etti: “Okuma kültürü üzerinde lütfen durun Kitap çocuk için bir ilaçtır. Her kitap her çocuğa göre değildir. Ankara üniversitesi Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Uygulama ve Araştırma Merkezi( ÇOGEM) de her çocuğa göre kitap için liste var. Kitap eşittir ilaç demek benim için. Nasıl her ilaç her hastalığa uygun değilse her kitap da her çocuğa göre uygun değildir. Çünkü yanlış ilaç yanlış hastalıkta zehirli olur. O yüzden kitaplar çok önemlidir. ÇOGEM’ de hangi kitabın hangi yaş grubuna hitap ettiğinin cevabını alabilirsiniz.”

 

Ziyaret fotoğraf çekimi ve ardından misafirlere pestil köme ikramı ile son buldu.

Bu haber 189 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.