ÜNİVERSİTEDEN » “Gençlerle Ezgilerin Dilinden” Şöleni
22 Aralık 2018 Cumartesi 

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Gümüşhane İl Müdürlüğünün 20 Aralık Perşembe günü düzenlemiş olduğu ‘Gençlerle Ezgilerin Dilinden Söyleşisi” programı Gümüşhane Üniversitesi Kongre Merkezinde bin 500’e yakın öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. Katılan öğrencilerle program sonunda çekiliş yapılarak öğrencilere tablet, yemek çekleri, sinema biletleri ve kitaplar hediye edildi.


HABER: Kalender Demir, Abdullah Kaya, Zeynep Nihan Ergünay

 

Programda konuşan Kredi Yurtlar Kurumu Gümüşhane İl Müdürü Mücahit Atalay, “Kredi Yurtlar Kurumu olarak geleceği inşa ve ihya edecek, sağlıklı düşünen, inançlı, bilinçli nesilleri topluma kazandırmak için birçok faaliyetle gençlerimize hizmet vermekteyiz. Şunun bilincindeyiz ki; ihmal edenler geleceklerini imha ederler. Bu doğrultuda geçlerimize akademik, sosyal-kültürel ve sportif birçok faaliyet gerçekleştirilebilecek imkânlar sunarken gençlerimiz için kurumumuzun sadece barınma hizmeti vermediğini aslında gençlerimizin birçok ihtiyacına cevap verebilecek bir anlayış içerisinde olduğumuzu ortaya koymaya çalışıyoruz” dedi.

 

Atalay: “Medeniyetimizin ruh köklerini geçlerimizle buluşturmaya çalışıyoruz”

 

Konuşmasında etkinliğin amacı hakkında bilgi veren Atalay, “İnsanın kurdunun insan olduğu anlayışına karşı kadim medeniyetimizin insanı ve insanlığı merkeze alan insanın insan için umut ve ufuk olduğu anlayışını yaptığımız bütün etkinliklerde merkeze koymaya çalışıyoruz. Popüler kültürün yozlaştırıcı, yok edici, ayartıcı tarzına karşı medeniyetimizin ruh köklerini geçlerimizle buluşturmaya çalışıyoruz. Bugün burada bir dönemin sıkıntılı sürecinde ezgileriyle umut bulduğumuz Ömer Karaoğlu'nu dinleyeceğiz” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

Karaoğlu: “Sevdadan yana cümle kurmanın bile zor olduğu yıllardı”

 

Konuşmasında geçmişteki zorluklarından bahseden Karaoğlu, “Mayalanmış ezgilerde bu söylediklerimizin önemli bir kısmı zor zamanlardı. Adaletten, haktan, merhametten yana, bu toprağı doğuran sevdadan yana cümle kurmanın bile zor olduğu yıllardı” şeklinde açıklamalarla 12 Eylül zamanına dair bilgiler vererek sözlerini sonlandırdı.

 

Ömer Karaoğlu’nun kendine ait eserleri seslendirmesi ile devam eden program, Prof. Dr. Bayram Nazırın Karaoğlu’na takdim ettiği plaket ile birlikte son buldu. Programa katılan öğrenciler ve misafirlere çekilişle tablet, yemek çekleri, sinema biletleri ve kitaplar hediye edildi.

Bu haber 255 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.