ÜNİVERSİTEDEN » Kitap sevgisi aşılıyor
19 Aralık 2018 Çarşamba 

Gümüşhane Üniversitesi mevkiinde kendi bünyesinde genç nesillere kitap sevgisini aşılamak için can ve başla çalışan Serkan Şahin, kitapları insanlarla buluşturarak cehalete savaşmayı amaçlıyor.

 

Haber: Kader Akçil, Menekşe Kaya, Murat Kaymazalp

 

Turizm işletmeciliği okuyan Serkan Şahin sekiz yıl kendi görevini icra ettikten sonra kitaplara olan aşkı ve özlemi sebebiyle kitapları insanlarla buluşturuyor. Şahin 13 yıllık serüvenini duygu yüklü sözlerle anlatıyor: "Aslen turizm işletmeciliği mezunuyum sekiz yıl bir otel bünyesinde masörlük yaptım. Fakat bu mesleğin beni mutlu eden şey olmadığını anlayınca asıl ilgimin okumayı, araştırmayı seven bireylerle iç içe olması gerektiğini anladım ve 13 yıl önce bu projeyi yapmaya karar verdim. Projenin asıl amacı kitap okumayan insanın kalmaması ve bu proje dahilinde kitap severlerin cüzi bir miktar para karşılığında yıllarca ücretsiz kitaplara erişebilmelerini sağlamaktır.”

 

"Tarihimizi ve kültürümüzü yaşatmalıyız"

 

Konuşmasına devam eden Şahin, "Tarihimizi ve kültürümüzü yaşatmalıyız. Bizde yaş sınırı yoktur; her yaştan ve her kültürden üyelerimiz vardır. İlk zamanlarda hiç ilgi görmeyen bu projemiz Allaha çok şükür ki şimdi 500'ü aşkın üye sayımızla gurur verici bir yükseliş gösterdi" ifadelerini kullandı.

 

Türkiye'ye örnek proje

 

Konuşmasını sürdüren Şahin, "Bu projede hiçbir ticari amaç gütmüyorum. Tek gayem kitap sevgisini insanlığa aşılamak ve okuma alışkanlığı kazandırmak. Şunu eklemek isterim ki bu tip projelerin tüm illerimizde uygulanmasını dilerim" şeklinde konuştu.

Bu haber 163 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.