ÜNİVERSİTEDEN » Vali Taşbilek’ten Rektörümüze iade-i ziyaret
18 Aralık 2018 Salı 

Cumhurbaşkanlığının 26 Ekim tarihli kararnamesiyle Gümüşhane Valiliği görevine atanan Sayın Valimiz Kamuran Taşbilek’i makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’e, Vali Kamuran Taşbilek tarafından iade-i ziyaret gerçekleştirildi.

 

Rektörlük makamında gerçekleştirilen ziyarette, Vali Taşbilek, “Göreve başladığımız ilk günlerde bizi ziyaret eden Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’e teşekkürlerimizi sunmak ve üniversitemizi daha yakından görmek adına kısa bir iade-i ziyarette bulunmak istedik. Gümüşhane Üniversitemiz ilimizin ekonomisine, kültürüne ve değerlerine büyük katkılar sunmaktadır. Her ile bir üniversite projesinin örnek modeli olarak ön plana çıkan üniversitemizin bu gelişimini daha da artırması adına atılacak her adımı destekliyoruz” açıklamasında bulundu.

 

Vali Kamuran Taşbilek’in kendilerine yaptığı ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “Cumhurbaşkanlığı yönetim sisteminin ilk valisi olarak Gümüşhane’ye atanan Sayın Valimiz Kamuran Taşbilek’e tekrardan hayırlı olsun dileklerinde bulunmak istiyorum. Kendisini bundan sonraki çalışmalarında da başarılı bir grafik sergileyeceğine olan inancım tamdır. Gümüşhane’ye Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın takdiriyle Gümüşhane Valisi olarak atanan Sayın Valimiz ile kısa bir sohbet gerçekleştirdik. Gümüşhane ilimizin markası olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyen Gümüşhane Üniversitesi’nin gelişimi hakkında kendileriyle istişarelerde bulunduk. Bizler, hizmet için buradayız. Bizim için önemli olan görev süremiz boyunca emaneti bizden sonra gelecek arkadaşlarımıza en güzel şekilde bırakmaktır. Sayın Valimiz de atılacak her adımın daima destekçisi olacaklarını dile getirdiler. Sayın Valimizin çalışmalarımızı takdirle karşılaması ve desteklemesi, kuşkusuz bizleri çok memnun etmiştir. Kendilerine buradan tekrar teşekkürlerimi sunuyorum” şeklindeki açıklamalarıyla konuşmasını sonlandırdı.

 

Rektörlük makamında yapılan sohbetin ardından, Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Vali Kamuran Taşbilek ile kampüs içerisinde kısa bir gezi yaparak, üniversitemizin geldiği son nokta hakkında bilgiler verdi. Görüşmelerin sonunda Rektörümüz, Vali Taşbilek’e üniversitemiz tarafından yapılan bir araştırma olan “Gümüşhane Üniversitesi’nin İl Ekonomisine Katkısı” başlıklı kitabı hediye etti. 

Bu haber 180 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.