ÜNİVERSİTEDEN » Doğan, kitabını Rektörümüze hediye etti
13 Aralık 2018 Perşembe 

Gümüşhaneli tarihçi-yazar Serhat Doğan, çıkardığı ilk kitabı olan “Sus-Yükselen Türkiye’den Alçalan Sesler” adlı kitabını Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’e hediye etti.

 

Gümüşhane Olay Gazetesinde muhabirlik ve köşe yazarlığı yapan Doğan, gazetede bugüne kadar yayımlanmış tarihi ve politik makalelerinin özel bir seçkisinden oluşan kitabını Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’i makamında ziyaret ederek kendisine hediye etti.

 

Zeybek, Doğan’ın çıkarmış olduğu kitap hakkında, “Üniversite olarak öncelikle bu tür araştırmalara ve etkinliklere önem verdiğimizi söylemeliyim. Sayın Serhat Doğan’ı ‘Sus-Yükselen Türkiye’den alçalan sesler’ adlı kitabından dolayı tebrik ediyorum. Biz bu tür eserlerin çoğalmasını arzu ediyoruz. Çünkü bu tür çalışmalar Gümüşhane’nin tarihine ve kültürüne katkı sağlayan eserlerdir. Yazmak ayrı bir hazdır. Bu işlere bir kez başlandı mı hem özgüven geliyor hem de sürekli arayış içerisinde oluyorsunuz. Toplum olarak ciddi sıkıntılarımızdan bir tanesi bilginin önemine inanmayışımızdır. Bu nedenle de bizler bilgiyi üretime dönüştüremedik. Eğer bilgiyi üretime, inovasyona dönüştürebilseydik, bugün teknolojik olarak çok ileri bir seviyede olabilirdik. Mühim olan yazabiliyor olmaktır. Sayın Serhat Doğan’a bu güzel armağanından dolayı çok teşekkür ediyorum” yorumlarda bulundu.

Bu haber 168 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.