ÜNİVERSİTEDEN » “Ben tok yatıyorsam herkes tok yatsın”
11 Aralık 2018 Salı 

Gümüşhane Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Grafik ve Tasarım Bölümü birinci sınıf öğrencisi Melike Ayvaz, dişinden tırnağından arttırarak bir soysal sorumluluk projesine öncülük etti. Bu projeye öncülük eden Ayvaz’a Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek de memnuniyetini dile getirdi ve bundan sonraki hayatında başarılar diledi.

 

Ayvaz, “Ben tok yatıyorsam herkes tok yatsın” düşüncesinden yola çıkarak başlattığı sosyal sorumluluk anlayışının bir uzantısı olarak harçlığının bir kısmını ihtiyaç sahiplerinin ekmek alması için fırıncılara bırakıyor. Ayvaz’ın bu uygulaması her kesimden takdir topladı. 

 

Zeybek: “Üniversitelerin şehirlere ekonomik katkıları çok fazladır.”

 

Melike Ayvaz’ın bu güzel ve duyarlı davranışına Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek de duyarsız kalmadı. Gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi ile daha detaylı bilgi almak için Rektörlük makamında Ayvaz ile kısa bir sohbet gerçekleştiren Rektörümüz, “Bir taraftan derslerine çalışıp, diğer taraftan da birtakım sosyal sorumluluk projeleriyle uğraşıyorsun. Bu, çok önemli bir konu; çünkü üniversite eğitimi alan öğrencilerimiz bu eğitimi almayan öğrencilerimizden her bakımdan farkı olmalıdır. Üniversitelerin şehirlere ekonomik katkıları çok fazladır.Bu ekonomik katkılarının yanında kültürel ve sosyal katkıları da çok önemlidir. Senin bu duyarlı davranışın, umarım durumu çok daha iyi olan herkes için örnek olur ve onların da böylesi projelerde bulunmasına vesile olur. Böyle bir güzelliğe vesile olduğun için seni kutluyor ve sana gösterdiğin duyarlılık için teşekkür ediyorum. Bundan sonraki hayatında da başarılar diliyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu.”

 

Gerçekleşen görüşmenin ardından Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek,  öğrencimiz Melike Ayvaz’a gösterdiği duyarlı davranışını ödüllendirmek için bir teşekkür belgesi verdi.

Bu haber 196 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.