GÜNCEL » KYK Yurdunda yangın tatbikatı düzenlendi
28 Kasım 2018 Çarşamba 

Gümüşhane İtfaiye Müdürlüğü tarafından Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevi KYK Yurdunda yangın tatbikatı düzenlendi. Tatbikat kapsamında itfaiye erleri tarafından yangından kaçış yolları uygulamalı olarak anlatıldı ve gösterildi. Ayrıca yangın çeşitleri ve nasıl söndürüleceği hakkında bilgi verildi.

 

Haber: Kalender Demir, Mehmet Salih Akpınar, Abdullah Kaya

 

Gümüşhane İtfaiye Müdürlüğü tarafından Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevi KYK Yurdunda düzenlenen yangın tatbikatında itfaiye erleri tarafından yangından kaçış yolları uygulamalı olarak anlatılarak yangın çeşitleri ve nasıl söndürüleceği hakkında bilgi verildi. Tatbikat hakkında bilgi veren itfaiye eri Salih Tanrıkulu, “Herhangi bir yerde yangın çıktığı zaman vatandaşlarımızın bilgilendirilmesinin önemli olduğunu belirtmek istiyorum. Vatandaşlarımızın büyük bir kısmı yangın çeşitleri ve söndürme taktiklerini bilmemekte ve bu nedenle bilgilendirme amaçlı bu tatbikatları yapmaktayız. Bu tatbikatları yapmaya ilimizde tek bir bilgilendirilmeyen insan kalmayana kadar devam edeceğiz” şeklinde konuştu.  

 

Tanrıkulu: “Ekipman var personel yok”

 

Tatbikatların fazla ilgi görmediğinden yakınan Tanrıkulu, “Tatbikatlarımızda oluşabilecek her türlü yangından korunma ve yangın söndürme taktiklerini göstermekteyiz. Bu nedenle vatandaşlarımızın tatbikata katılmalarını beklemekteyiz” dedi. Gümüşhane’de çok fazla yangın gerçekleşmediğini vurgulayan Tanrıkulu, “İlimizde yangın fazla olmadığından yangınlara müdahale edecek ekipmanımız bulunmakta ama personel açısından eksiğimiz var. İnşallah en kısa zamanda personel açısından eksiğimiz giderilir” ifadelerini kullandı.

Bu haber 465 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.