ÜNİVERSİTEDEN » Öğrencilerimiz Uniralli’den ödülle döndü
28 Kasım 2018 Çarşamba 

Kelkit Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım bölümü öğrencilerimiz katıldıkları Uniralli’den ödülle döndü.

 

Haber: Niyazi Poyraz

 

İstanbul Maltepe Üniversitesi ve Paramedik Derneği iş birliği kapsamında 23-24 Kasım tarihlerinde “5. Üniversitelerarası Ulusal Ambulans Rallisi ve 6. Resüsitasyon ve Travma Sempozyumu” düzenlendi. Gerçekleştirilen etkinlikte, 16 üniversitenin İlk ve Acil Yardım Programı öğrencileri, travma, kardiyak aciller, solunum acilleri, pediatrik aciller, çevresel aciller, taşıma etabı ve bilgi yarışmasından oluşan etaplarda kıyasıya yarıştı. Üniversitemiz Kelkit Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı öğrencileri, “Geleceğin paramedikleri hayat kurtarma yarışında” sloganıyla katıldığı yarışta Travma etabında ikincilik, Pediyatrik Aciller etabında üçüncülük derecesi elde ederek üniversitemizi ve Meslek Yüksekokulumuzu başarılı bir şekilde temsil ettiler.

 

Zeybek: “Kelkit Belediyesine sponsorluğundan dolayı teşekkür ediyoruz”

 

Aldıkları ödülden dolayı öğrencilerimizi kutlayan Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “Kelkit Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı öğrencilerimiz, Kelkit Belediyesi’nin sponsorluğu ile katıldığı yarışmada, aldıkları ödüllerle bizleri memnun ettiler. Öğrencilerimizi ve hocalarımızı üniversitemizi başarılı bir şekilde temsil ettiklerinden dolayı tebrik ediyorum. Öğrencilerimize Kelkit Belediyesinin sponsor olması da bizler için ayrı bir gurur ve sevinç kaynağı oldu. Her zaman söylemiş olduğumuz ve hayata geçirdiğimiz şehir üniversite bütünleşmesinin meyvelerini topluyoruz. Bundan dolayı da Kelkit Belediye Başkanı Sayın Ünal Yılmaz’a da katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Bu haber 210 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.