KÜLTÜR-SANAT » “Kamuran’ın Melekleri” sahnede
5 Kasım 2018 Pazartesi 

Gümüşhane sanat tiyatrosu ekibi tarafından Gümüşhane Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilen  “Kamuran’ın Melekleri” adlı tiyatro gösterisi seyircilerle buluştu.

 

Haber: Dicle Kaya, Fadime Güçlü

 

Gümüşhane Sanat Tiyatrosu ekibi, “Kamuran’ın Melekleri” adlı tiyatro gösterisiyle seyircilerini eğlendirdi. Oyuncular gösteri sonrası izleyicilerle söyleşi gerçekleştirdi.

 

Hikayenin merkezinde anne-oğul ilişkisi var

 

Kamuran’ın Melekleri tiyatro gösterisi konu olarak dörtgen bir ilişkiyi işliyor. Bu ilişkide anne korumacı bir yapıda, çocuk ise elli yaşına da gelse hala annenin gözünde aslında çocuktur. Kamuran ise çapkınlık yapan bir kişidir.  İki kız arkadaşını aynı anda idare etmeye çalışır. Fakat olaylar çok farklı gelişir.  Hikâyenin sonunda ise Kamuran ve annesi yine baş başa kalır.

 

“Gümüşhane’nin ismini sanatsal olarak en iyi şekilde duyurmaya çalışıyoruz”

 

Gümüşhane Sanat Tiyatrosu ekibinin yönetmeni Mesut Budak, Gümüşhane’nin tek özel tiyatrosu olan Gümüşhane Sanat Tiyatrosunun sadece il sınırları içerisinde kalmayıp farklı illere de turnelere çıkıp Gümüşhane’nin ismini sanatsal olarak en iyi şekilde duyurmaya çalıştıklarını dile getirdi. Budak, “Biz burada insanları mutlu etmeye, onlara bir şeyler anlatmaya çalışıyoruz. İnsanoğlunun kaybetmiş olduğu ya da kaybetmeye yüz tuttuğu duygularını ön plana çıkarmaya çalışıyoruz” diyerek güncel olayları da bazen gösteri metinlerinde yansıtıp farkındalık yarattıklarını belirtti. Tiyatro ekibi olarak bir karar aldıklarını ifade eden Budak,  çıktıkları tüm turnelerde buna büyük şehirler de dahil olmak üzere bir köy bulup o köyün çocuklarına tiyatro yapıp çıktıklarını söyledi. Budak, sahnelerde gösteri sonrası duyurular yaparak köy çocuklarına yardım amaçlı elbise, oyuncak, kitap, defter vb. eşyalar topladıklarını bildirdi. 

Bu haber 456 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.