ÜNİVERSİTEDEN » Üniversitemizde girişimcilik kursları başlıyor
5 Kasım 2018 Pazartesi 

Üniversitemiz ile Gümüşhane Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında üniversitemizde 100 öğrenciye “Girişimcilik” kursları verilecek.

 

Üniversitemizde 15 Kasım ile 15 Aralık tarihleri arasında eğitici ve kursiyer ücreti İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından ödenecek olan 100 öğrenciye “Girişimcilik” kursu eğitimleri verilecek. Üniversitemiz Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanlık toplantı salonunda düzenlenen görüşmede Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Demir ve Gümüşhane Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hikmet Kaya, hazırlanan protokole imzaları atarak işbirliğini onayladılar. İlk Kurs 15 Kasım Perşembe günü başlayacak olup, müracaatlar 10 Kasım tarihine kadar yapılabilecek. Üniversitemiz yerleşkesinde verilecek kurslara müracaatlar E-Devlet üzerinden KOSGEB İnternet sitesine girilerek, İŞKUR Gümüşhane İl Müdürlüğü’nün düzenleyeceği kurslara yapılacak. Kursiyerlere kurs bitiminde KOSGEB onaylı “Girişimcilik Katılım Belgesi” verilecek.

 

Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, yapılan bu anlaşma hakkında, “Üniversitemiz ve Gümüşhane Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından 100 öğrencimize girişimcilik kursu verilecektir. Alınan bu kurslar sayesinde kursiyer öğrencilerimize KOSGEB onaylı girişimcilik katılım belgesi verilecektir. Öğrencilerimiz mezun olduktan sonra ileride iş kurmaları halinde aldıkları bu belgeyi ibraz ederek, KOSGEB teşviklerinden rahatlıkla faydalanacaklardır” ifadelerini kullandı.

 

Zeybek, “Gümüşhane Üniversitesi olarak sadece bugünü değil, yarını da düşünüyoruz. Ülkemizde girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulması için girişimci öğrencilerimize iş kurma ve yürütme konularında bilgi ve beceri sahibi olmaları, bu süreçte kendi iş fikirlerine yönelik iş planı hazırlayabilecek bilgi ve deneyim kazanmaları amacıyla verilecek olan kurslar çok büyük önem taşımaktadır.Yapılan bu anlaşma bizler için sevindirici bir gelişme olurken, tüm öğrencilerimiz için de önemli bir fırsattır” diyerek düşüncelerini açıkladı.

Bu haber 79 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.