ÜNİVERSİTEDEN » Can güvenliği için kalın teller!
5 Kasım 2018 Pazartesi 

Gümüşhane Üniversitesi girişinde bulunan ana yoldaki tellerin vatandaşlar ve özellikle esnaf tarafından sökülmesini önlemek ve üst geçidin daha aktif kullanılmasını sağlamak amacıyla Gümüşhane Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yenileme çalışmalarına başlandı.

 

Haber: Fadime Güçlü, Dicle Kaya

 

Gümüşhane Üniversitesi girişinde bulunan ana yoldaki üst geçidin olduğu yerde, vatandaşın üst geçidi kullanması amacıyla belirli bir mesafeyi tel şeritle kapatan düzenlemenin, esnaf ve vatandaşlar tarafından sökülmesi ve bunun neticesinde üst geçidin kullanılmaması sorunu yaratması nedeniyle yeni bir düzenlemeye gidildi. Gümüşhane Karayolları Genel Müdürlüğü bu sorunun giderilmesi amacıyla sökülen telleri yenileme çalışmalarına başladı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Trafik Güvenliği Mühendisi Erhan Karataş, bu düzenlemenin gerekliliğinden şöyle bahsetti: “Üst geçidin olduğu yerde, vatandaşın üst geçidi kullanması amacıyla, belirli bir mesafeyi tel şeritle kapatıyoruz. Çünkü herhangi bir kaza olduğu zaman şoför sorumlu olmuyor. Orada dönemeç olduğu için görüş mesafesi kısıtlıdır. Özellikle kış mevsiminde bu daha çok tehlike yaratmaktadır.” 

 

“Yol, daha kalın bir telle kapatılacak”

 

Karataş, yapılan tel şeritlerin vatandaş ve esnaflar tarafından açıldığını, açılan tellerin ise defalarca yenilendiğini söyledi. Yapılan bu önlemlerin yetersizliğini belirten Karataş, vatandaşların can güvenliği için yolun daha kalın bir telle kapatılacağını ifade etti. Devam eden çalışmanın bir başka amaçla daha yapıldığına dikkat çeken Karataş, son olarak şunları dile getirdi: “Önceki tellerde görselliğe çok önem verilmemişti. Şimdi ise şehrin girişinde olduğunu da göz önünde bulundurarak görümünü iyileştireceğiz."

Bu haber 189 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.