GÜNCEL » Gümüşhane’de taziye evi açıldı
19 Ekim 2018 Cuma 

Gümüşhane Belediyesi, “Gümüşhane’de Her Mahalleye Bir Muhtar Ofisi Projesi” kapsamında yapımı tamamlanan Sevil Kullukçu Muhtar Ofisi ve Taziye Evinin açılışını 19 Ekim Muhtarlar Gününde gerçekleştirdi.

 

Haber: Dicle Kaya, Umut Gökdaş, Yunus Koyun, Furkan Bayram

 

Gümüşhane Belediyesi’nin Eski Bağlarbaşı Mahallesinde hizmete sunulan Sevil Kullukçu Muhtar Ofisi ve Taziye Evinin açılış töreni gerçekleştirildi. Açılış töreninde 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Muhtarlar Günü kutlandı.  Törenin ilk konuşmasını Eski Bağlarbaşı Mahallesi muhtarı Musa Gündüz yaptı. Muhtar Gündüz Muhtarlar Gününü kutlayarak konuşmasının devamında, “İsmini muhtarlık binamıza vererek yaşattığımız elim bir trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Sevil Kullukçu ablamızı da rahmetle anıyorum” dedi. Birçok ilde dâhi olmayan her mahalleye bir muhtar ofisi hizmete sunan Gündüz, Belediye Başkanı Ercan Çimen’e teşekkürlerini sunarak sözü Belediye Başkanına bıraktı.

 

Çimen: “Böyle önemli kişileri isimleriyle yaşatacağız”

 

Muhtarlarla iş ortağı oldukları vurgusunda bulunan Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen Muhtarlar Gününü kutladı. Çimen, Belediye Meclisinin kararıyla açılışı gerçekleşen muhtar ve taziye evine Sevil Kullukçu adını vererek de belediye olarak ilk defa bir yere isim verdiğini açıkladı. “Böyle önemli kişilerin isimlerini yaşatmak adına parklara, muhtar ve taziye evlerine vererek yaşatacağız” ifadesinde bulunan Çimen, “Muhtarların yapacağı her etkinlikte, yapacakları her işte yanlarında olacağım ve olmaya çalışacağım” dedi.

 

Memiş: “Eleştirmeden önce teşekkür edelim”

 

Belediyenin memleketine hizmet eden insanları unutmamasının önemli olduğunu dile getiren Gümüşhane Valisi Okay Memiş ise, konuşmalarını şöyle sürdürdü: “Gümüşhane’de güzel şeyler oluyor. Gümüşhane’nin morale ihtiyacı olduğuna inanıyorum. Yaşanan ekonomik sıkıntılar ve bir takım olumsuzluklar nedeniyle zaten çok zor coğrafi koşullarda yaşayan biz değerli hemşerilerimizin ve değerli kardeşlerimizin her alanda morale ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.”

 

Vali Memiş, valilik ve belediyenin yaptığı çalışmalara sahip çıkılması ve eleştirilmeden önce teşekkür edilmesi gerektiğini vurguladı. Konuşmalarının ardından Muhtar Ofisi ve Taziye Evi açılışı yapıldı. Yöresel halk oyunları ekibinin gösterileriyle tören sona erdi.

Bu haber 807 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.