ÜNİVERSİTEDEN » Torul MYO açılacak yeni bölümlerle yükseliyor
2 Ağustos 2018 Perşembe 

Torul Meslek Yüksekokulu 2018-2019 eğitim öğretim yılına, bünyesinde YÖK tarafından öğrenci alımına onay verilen Adalet Programı ve Çağrı Hizmetleri Programı’na alınacak 160 öğrenciyle yükselişe geçmeyi hedefliyor.

 

Kaynakları ve imkânları en üst düzeyde kullanarak, yetiştirdiği örnek insanlar ve ürettiği projelerle ülke ekonomisine katkı sağlamayı amaçlayan Torul Meslek Yüksekokulubünyesinde 1 doçent ve 13 öğretim görevlisi ile çalışmalarını sürdürüyor. Torul Meslek Yüksekokulunda 2017-2018 eğitim öğretim yılında uluslararası 4 makale ve 11 bildiri yayımlandı. Meslek yüksekokulumuzda kayıtlı 108 kız ve 140 erkek olmak üzere toplamda,248 öğrenci eğitim görüyor.

 

Torul ilçemizin Karadeniz’e açılan kapısı olmasından dolayı stratejik bir öneme sahip olduğunu ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “Torul en dinamik ilçelerimizden biri olup, Trabzon için lojistik değere sahip olan, Trabzonlu iş adamlarının gelecekte daha çok ilgi duyacağı önemli bir merkezimizdir. 2018-2019 eğitim öğretim yılında Adalet Programı’na 60 ve Çağrı Hizmetleri Programı birinci öğretime 60, ikinci öğretime de40 olmak üzere toplamda 160yeni öğrenci gelmesi bekleniyor.Bu gelişmenin Torul Meslek Yüksekokulumuzun öğrenci nüfusunun artmasının yanında, ilçemize de ekonomik anlamda önemli katkılar sunacağına inanıyoruz. Kısmet olursa yeni kontenjanlara alınacak öğrencilerle birlikte meslek yüksekokulumuz 300’ün üzerinde bir öğrenciyle eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürecektir. En başından beri söylediğimiz gibi bütün ilçelerimiz için sürdürülebilirliği olan destekleyici programların açılması için hazırlık yapıp, müracaat ediyoruz. Bizim buradaki amacımız, öğrencilerimize eğitim öğretimin en iyisini vermenin yanında mesleki etiğe uygun davranan, mesleki ve teknik alanda ihtiyaç duyulan nitelikli insan gücünü yetiştirmektir. Yeni eğitim öğretim yılının başta öğrencilerimiz ve Torul ilçemiz olmak üzere tüm akademik camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. Torul Meslek Yüksekokulumuz için çalışmalarını aralıksız sürdüren Yüksekokul Müdürümüz Doç. Dr. Mehmet Merdan ile akademik ve idari personelimize de ayrıca çok teşekkür ediyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

Bu haber 101 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.