ÜNİVERSİTEDEN » Işık Üniversitesi Rektöründen iade-i ziyaret
25 Temmuz 2018 Çarşamba 

Işık Üniversitesi Rektörü Gümüşhaneli hemşehrimiz Prof. Dr. Cemal İbiş, GÜ Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’e iade-i ziyarette bulundu.

 

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek kendilerine yapılan bu iade-i ziyaretten memnuniyet duyduğunu dile getirdi. Rektörümüz konuşmasında “Daha öncesinden üniversitemiz için çok büyük bir önem arz eden vakıf çalışmalarına hız vermek ve 130 yılı aşkın vakıf tecrübelerinden yararlanmak amacıyla Işık Üniversitesi Rektörü ve ayrıca Gümüşhaneli hemşerimiz olan Prof. Dr. Cemal İbiş’i ziyaret etmiştik. Kendileri de Gümüşhane Üniversitesi’ni kardeş üniversite olarak gördüklerini, vakıf çalışmalarına destek olmanın yanında üniversitemizle her türlü bilimsel çalışma, araştırma ve organizasyon işbirliğine de hazır olduklarını dile getirmişti. Rektörümüz gerçekleştirdiği bu iade-i ziyaret ile bizleri ayrıca onurlandırdı. Kendilerine bu ziyaretinden ötürü çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Görüşmenin ardından Rektörümüz, Işık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemal İbiş’e kampüs alanını ve uygulama birimlerini kısa bir gezi ile anlattı ve yapılan çalışmaları yerinde gösterdi. Gümüşhane Üniversitesi’nin gelişiminden etkilendiğini belirten Rektör İbiş, gerçekleştirilen çalışmaları ve gelinen son noktayı “muazzam” sözleriyle dile getirdi. Ziyaret karşılıklı hediye takdimiyle sona erdi.

Bu haber 86 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.