İLETİŞİM FAKÜLTESİ » İletişim Fakültesi, ödüllerine tatil arası vermedi
12 Temmuz 2018 Perşembe 

Öğrenciler eğitim-öğretim dönemine yaz tatili arası verdiler fakat Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri tatilde de ödül kazanmaya devam ediyor.

 

Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi uygulama birimlerinden Gümüşhane Film Atölyesi (GÜFA) öğrencilerinden Mert Mutlu Erzurum’un Oltu İlçesi Kaymakamlığı tarafından düzenlenen “Oltu’da İnsan, Mekân ve Doğa” konulu ulusal fotoğraf yarışmasında “usta çırak” isimli eseriyle birincilik ödülünü aldı.

 

Erzurum’un tarihi, doğası ve kültürel değerleriyle öne çıkan ilçelerinden Oltu’nun tanıtılması, fotoğraf arşivinin zenginleştirilmesi, fotoğrafçıların Oltu’ya yönlendirilerek tüm ülkemizde Oltu’ya ilişkin farkındalık yaratılması amacıyla düzenlenen yarışma için ilçeden farklı kareleri yakalayan Mutlu çektiği fotoğraf ile yarışmaya katılan 123 fotoğrafçının 445 eseri arasından birincilik ödülünü almaya hak kazandı.

 

Mutlu Oltu’da bir tesbih ustasının çırağı ile işyerinde ki gündelik hayatından bir kareyi sanatseverlere aktardığı fotoğrafında renkleri vermek yerine yaşanmışlığı ve usta-çırak ilişkisindeki sıcaklığı aktarmaya çalışmıştır. Temmuz ayında düzenlenen fotoğraf yarışmasına GÜFA koordinatörü Said Tuğcu ile katılan Mutlu; “Rize’de ki ödülü hocam almıştı, buradakini ise ben aldım, üzerimde emeği olan, bana fotoğraf ve film sanatını öğreten hocama çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bu haber 320 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.