GÜNCEL » Acımız büyük
19 Haziran 2018 Salı 

Memleketi Şırnak’a bayram tatili için yola çıkan üniversitemiz öğrencisi ve Esenler Köyü imamı olan Mesut Düzgün, geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.

 

Memleketi Şırnak’a bayram tatili için yola çıkan üniversitemiz öğrencisi ve Esenler Köyü imamı olan Mesut Düzgün, geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. Olayın duyulmasının ardından üniversitemiz Rektör Danışmanı Dr.Öğr. Üyesi Mustafa Ayyıldız ve Esenler Köyü Muhtarı Adem Çakmak ile birlikte gece saat 01:30’da  merhum öğrencimizin acılı ailesi Trabzon Havalimanı’nda karşılandı. Gümüşhane Devlet Hastanesi Morgunda yapılan işlemlerin ardından öğrencimizin naaşı, Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından ailesi ile birlikte uçağa bindirilerek memleketi Şırnak’a gönderildi.

 

Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, yaşanan kazada hayatını kaybeden üniversitemiz öğrencisi Mesut Düzgün için bir açıklama yaptı. Rektörümüz açıklamasında “Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi 4. Sınıf öğrencisi Mesut Düzgün, 1 ay öncesine kadar Gümüşhane Esenler köyüne imam olarak atanmış daha 22 yaşında bir gencimizdi. Köyde bayram namazını kıldırdıktan sonra memleketi Şırnak’a bayram tatilini geçirmek üzere otomobiliyle yola çıktı. Kostan Dağı’nı aştıktan sonra Yayladere köyüne ulaşan Düzgün, Yayladere köyü Gufangoz mevkiinde henüz bilinmeyen bir nedenle aracının kontrolünü kaybederek yaklaşık 10 metre yükseklikten yol kenarındaki dereye uçtu. Olay yerinde hayatını kaybettiğini öğrendiğimiz öğrencimiz için büyük bir üzüntü içerisindeyiz. Öğrencimize Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve üniversitemiz camiamıza başsağlığı diliyorum.” diyerek duygularını ifade etti.

Bu haber 144 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.