ÜNİVERSİTEDEN » Üniversitemizde KYK öğrencileri eserlerini sergiledi
7 Haziran 2018 Perşembe 

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Gümüşhane İl Müdürlüğüne bağlı Zeynep Ana ve Gümüşhane Kız Yurdu öğrencileri yıl boyunca kurs ve atölye çalışmalarında ürettikleri eserlerini üniversitemiz Kongre Merkezi Fuaye Salonu’nda sergilediler.

 

Gençlik Merkezi ve Halk Eğitim Merkezi’nin desteğiyle KYK yurtlarında açılan kurs ve atölyelerde öğrencilerin ders dışı zamanlarını etkin, verimli kullanmaları ve günlük hayatın stresini atmaları için açılan ebru, cam boyama, karakalem, seramik, takı-tasarım kurs ve atölyelerinde öğrenciler tarafından tasarlanıp, üretilen eserler izleyenlerin beğenisine sunuldu.

 

Sergide yapılan çalışmaları inceleyen ve öğrencilerle sohbet eden Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “Barınma noktasında, kuruluşundan bugüne kadar yurdumuzun dört bir tarafına öğrencilerimize sağladıkları destek için Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürümüz Sinan Aksu başta olmak üzere tüm personeline teşekkür ediyorum. Yılsonu etkinlikleri kapsamında Gümüşhane Kız Yurdu ve Zeynep Ana Kız Yurdu öğrencilerimizin hazırladığı sergiyi gezme fırsatımız oldu. Üniversitelerin öğrencilerimizin, üniversitelere kayıt olduktan sonra sadece teorik eğitim ve öğretim aldığı kurumlar olmasını istemiyoruz. Öğrencilerimizin boş vakitlerinde kültür, sanat, spor gibi faaliyetlerde bulunarak, kişisel gelişimlerine katkı sağlamasını bekliyoruz. Öğrenim gördükleri alanlar dışında, kendilerini geliştirmelerini arzu ediyoruz. Bu nedenle bu tür etkinlikleri can-ı gönülden destekliyoruz. Gümüşhane Kredi Yurtlar İl Müdürlüğü ile bu projeleri birlikte gerçekleştiriyoruz. Bugün gezmiş olduğumuz sergi Zeynep Ana Kız Yurdu ve Gümüşhane Kız Yurdu öğrencilerimizin farklı tekniklerle yapmış olduğu bir sergiydi. Seramikten boyama tekniklerine kadar farklı uygulamalarla çok güzel eserler ortaya çıkartmışlar. Sergiyi gezerken hem hoş vakit geçirdik hem de yeni şeyler öğrendik. Buradan mutlu ayrılıyoruz. Bu sergi aynı zamanda öğrencilerimizin geleceğine yönelik bizde hoş intibalar bıraktı. Burada emeği geçen öğrencilerimizi tebrik ediyor, öğrencilerimizi bu yönde teşvik ettikleri için Gümüşhane Kredi Yurtlar Kurumu Müdürü Mücahit Atalay ve tüm yönetici hocalarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Bu haber 210 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.