ÜNİVERSİTEDEN » Kampüs Alanı Yeşillendiriliyor
28 Mayıs 2018 Pazartesi 

Bahar aylarının yağışlı geçmesiyle birlikte üniversitemiz kampüs alanı içerisindeki ağaçlandırma ve peyzaj çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

 

Üniversitemize Trabzon Orman İşletme Müdürlüğü Of Fidanlık Şefliği ve Bayburt Orman İşletme Müdürlüğü Fidanlık Şefliği’nden 300 fidan hibe edildi. Aralarında Mavi Ladin, Akça ağaç, At Kestanesi, Ardıç, Dağ Muşmulası gibi arazi şartlarına uygun ağaçların bulunduğu fidanlar dikimi, üniversitemizin lojman çevresi ile birlikte kampüsün çeşitli alanlarına gerçekleştiriliyor.

 

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, kampüs içerisindeki çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini ve alınan yeni ağaçlarla birlikte öğrencilerimize yeşil, temiz bir alan oluşturma çabasında olduklarının altını çizdi. Rektörümüz konuşmasının devamında şunlara değindi: “Kampüs içerisinde çok kapsamlı bir ağaçlandırma ve peyzaj çalışması yürütüyoruz. Trabzon Orman İşletme Müdürlüğü Of Fidanlık Şefliği ve Bayburt Orman İşletme Müdürlüğü Fidanlık Şefliği’ndenüniversitemize 300 fidan hibe edildi. Aldığımız bu fidanların dikimi, üniversitemiz sınırları içerisinde kalan alanlara yapılacaktır. Yeşil alanların çoğalması her daim çok önemlidir.Bizler de yeşil bir kampüs yapma gayreti içerisindeyiz. Öğrencilerimize daha ferah, yeşil, temiz ve her alanıyla örnek olacak bir kampüs oluşturma çabasındayız. Öğrencilerimiz, günün büyük bir bölümünü kampüs alanı içerisinde geçirmekteler. Onların daha iyi bir ortamda zaman geçirmeleri, bizim önceliklerimiz arasındadır. Bu nedenle dikimlerini gerçekleştirdiğimiz ağaçların bakımının ve sulamasının aksamaması için alt yapı çalışmaları da yürütüyoruz. Tabi bu hedeflerimizi hayata geçirme konusunda yanımızda olan, bizlere destek veren, katkı sunan herkese de ayrıca teşekkür ediyorum.”

Bu haber 77 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.