ÜNİVERSİTEDEN » KADMYO Bilişim ve Teknoloji Kulübü 1. oldu
16 Nisan 2018 Pazartesi 

Kelkit Aydın Doğan Meslek Yüksekokulu Bilişim ve Teknoloji Kulübü, Erzincan Üniversitesi tarafından düzenlenen ROTEK ROBOTEAM yarışmasında birinci oldu.

 

Çocuk ve gençlerde teknoloji bilincinin oluşması amacıyla Erzincan Üniversitesi Robot Teknolojileri ve Kullanımı Kulübünce "ROTEK ROBOTEAM Robot Yarışları"  adlı bir etkinlik düzenlendi. 300 robotun yarıştığı etkinlikte KADMYO Bilişim ve Teknoloji Kulübü katıldığı MİNİ SUMO kategorisinde birincilik ödülünü kazandı.

 

Öğrenciler, aldıkları ödül ve birinci olan MİNİ SUMO ile birlikte Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’i makamında ziyaret ettiler. Öğrencilerin göstermiş olduğu bu başarının kendilerini gururlandırdığını dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “Yarışmacılar iki gün boyunca Çizgi İzleyen, Mini Sumo, Labirent Çözen ve Arazi kategorisi ile Serbest Kategorilerde mücadele ettiler. Bilişim ve Teknoloji Kulübü öğrencilerimiz katıldığı MİNİ SUMO kategorisinde birincilik ödülünü kazandı. Ayrıca, diğer MİNİ SUMO robotumuz yarı finale yükselmiş, arazi kategorisinde yarışan bir başka robotumuzda beşincilik derecesi elde etmiştir.Meslek Yüksekokulumuzun almış olduğu bu başarı bizim için sevindirici bir haber oldu. Bizler bu tür faaliyetlerin her zaman destekçisi olmalıyız.Ülkemiz artık eskiden olduğu gibi sadece dünyadaki gelişmeleri izleyip bu ürünleri tüketen değil, bu gelişmelerin öncüsü olmalıdır. Bu nedenle de öncelikle öğrencilerimizi çağın gereklerine uygun bilgi ve donanıma sahip, vatanını milletini seven birer birey olarak yetiştirmemiz gerekir. Bu tür yarışmalar öğrencilerimizi eğlendirirken eğiten ve bilgi sahibi olmalarını sağlayan aktivitelerdir. Öncelikle öğrencilerimizin bu başarısı hepimizin başarısıdır. Onları kutluyorum. Öğrencilerimizin başarılarında pay sahibi olan kulüp danışmanları Öğretim Görevlisi Ramazan İncirve Öğretim Görevlisi Halil İbrahim Kaymak’ada katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca Gümüşhane Üniversitesi Aydın Doğan Meslek Yüksekokulu Bilişim ve Teknoloji Kulübümüze sundukları destekten dolayı başta Yüksekokul Müdürümüz Doç. Dr. Nuri Baltacı, Müdür Yardımcımız Dr. Öğretim Görevlisi Nilgün Doğan’a ve kulübün maddiihtiyaçlarını karşılayan Aydın Doğan Vakfı’na da şükranlarımı sunuyorum.” açıklamasında bulundu.

Bu haber 85 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.