ÜNİVERSİTEDEN » Torul Belediyesi ziyareti
16 Nisan 2018 Pazartesi 

GÜ Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Torul Belediye Başkanı Nidai Köroğlu’na makamında ziyarette bulundu.

 

Bir dizi incelemelerde bulunmak ve açılış yapmak üzere Torul ilçesine giden Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, burada Torul Belediye Başkanı Nidai Köroğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu. Başkan Köroğlu’ndan yeni yapılan Torul Cam Seyir Terası hakkında bilgiler alan Rektörümüz, geleceğe dönük olarak yapılan ve bölgenin turizm destinasyonlarına da önemli katkıda bulunacak bu türden eserlere ihtiyaç olduğunun altını çizdi. Gündeme dair konuşmaların gerçekleştirildiği ziyarette Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Torul Kaymakamı Ertuğrul Aslan ve Belediye Başkanı Nidai Köroğlu ile birlikte Torul Cam Seyir Terasında incelemelerde bulundu.

 

Buraya 4 Mayıs 2016 tarihinden önce hiç kimsenin gelmediğini belirten Başkan Köroğlu, “Biz buraya yol açmadan önce buranın ziyaretçileri avcılar, yabani hayvanlar ve define avcılarıydı. 4 Mayıs 2016 tarihinden sonra yol yapmaya başladık. Sonrasında gördük ki buraya ziyaretçiler akın etmeye başladı. Bizde bu güzel manzaraya bir cam seyir terası yapma kararı aldık. Çok zor şartlar ve imkânlar altında aldığımız desteklerle buranın inşasına başladık. Cam Seyir Terasının projesini Gümüşhane Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nden mezun bir mühendisimiz yaptı. Bu da bizim için ayrı bir gururdur. İmkân varsa, gayret de vardır. Elimizdeki kısıtlı imkânlarla bu eseri yapmaya çalıştık. Şuan itibariyle 85 gün içerisinde cam seyir terasını 22 bin vatandaşımız ziyaret etmiş bulunmaktadır. Bu çok büyük bir rakamdır.Buraya ilişkin haberler basında ve sosyal medyada çokça paylaşıldı. Cam Seyir Terası, Torul ilçemizin de tanıtımına büyük katkılar sundu.Yerden 240 metre yükseklikte olan Torul Cam Seyir Terasını her kesimden insan gelip ziyaret ediyor. Trabzonsporlu Juraj Kuckada ailesiyle birlikte burayı ziyaret etti ve gördüğü manzara karşısında çok etkilendi.” açıklamasında bulundu.

 

Rektörümüz çıktığı terasta öğrencilerle birlikte fotoğraf çekti. Kullanılan malzeme bakımından doğayı tahrip etmedikleri ve böylesi bir eseri bölgeye kazandırdıkları için Başkan Köroğlu’na teşekkürlerini iletti. Rektörümüz Torul Cam Seyir Terasındaki gezisinde Gümüşhane eski Milletvekili Doç. Dr. Kemalettin Aydın ile buluşarak, kendisine buranın turizm açısından önemini anlattı.

Bu haber 210 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.