ÜNİVERSİTEDEN » Gümüşhane Üniversitesi, festivalde ziyaretçilerini ağırladı
25 Mart 2018 Pazar 

Gümüşhane Üniversitesi, Gümüşhane Valiliği ve Ankara Gümüşhane Dernekler Federasyonu (GÜDEF) tarafından, bu yıl 6’ncısı düzenlenen ‘Gümüşhane Turizm ve Kültür Festivali’ etkinliklerinde kendisi için açılan standda ziyaretçilerini ağırladı.

 

Festivalin açılış töreninin ardından standlarda protokol ziyaretleri gerçekleştirildi. Gümüşhane Üniversitesi (GÜ) standını da beraberindeki heyetle birlikte ziyaret eden 26’ıncı dönem Başbakanı Ahmet Davutoğlu, GÜ RektörüProf. Dr. Halil İbrahim Zeybek ile kısa süreli bir sohbet gerçekleştirerek, üniversitemiz ile ilgili bilgiler aldı.

 

Yurtdışında olması nedeniyle açılışa katılamayan Başbakan Yardımcısı Gümüşhaneli hemşehrimiz Fikri Işık ise ikinci gün beraberinde Vali Okay Memiş, Milletvekilleri Hacı Osman Akgül ve Cihan Pektaş,Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, ilçe belediye başkanları ve kaymakamları ile birlikte GÜ standını ve sergi alanını ziyaret etti.“Bir Solukta Gümüşhane” adlı fotoğraf sergisine ilişkin bilgiler alan Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, sergide yer alan fotoğrafları çok beğendiğini dile getirerek, fotoğrafları bulunan tüm çalışma ekibine başarılar diledi. 

 

"Üniversitemiz, şehrin gelişimi için önemli bir katkı sağlamaktadır"

 

Üniversitenin şehrin gelişimi ve dönüşümü için lokomotif görevi gördüğünü belirten GÜ Rektörü, Gümüşhane Üniversitesi’nin de gerek sahip olduğu vizyon gerekse de bölümleri ve öğrencileriyle bu dönüşüme katkı sağladığını dile getirdi. RektörProf. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “Yaklaşık 20.000 öğrenci potansiyeline sahip olan Üniversitemiz, şehrin gelişimi için de oldukça önemli bir katkı sağlamaktadır. Gümüşhane Üniversitesi olarak, üzerimize düşen görevi en üst düzeyde gerçekleştirme çabasındayız. Bu etkinliğe katılmamıza olanak tanıyan başta Gümüşhane Valiliğimiz ve Ankara GÜDEF olmak üzere tüm protokole de bu vesileyle teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Bu tür etkinlikler her kesimden insan için kaynaşma platformlarıdır. Biz de bu platformda kendimize yer bulduğumuz ve Ankara’da yaşayan Gümüşhaneliler ile buluşma ve kendimizi tanıtma fırsatı yakaladığımız için mutluyuz. Etkinliğe katkı sağlayan herkese bir kez daha teşekkür ediyorum.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

Üniversitemizin standını festival boyunca;Kocaeli AK Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Gümüşhaneli İş Adamları ve Girişimcileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Kurt, GÜDEF Yetkilileri, Ankara protokolünün birçok ismi ve Gümüşhaneli hemşehrilerimiz ziyaret etti.

 

 

Bu haber 253 defa okundu
Yorumlar
Bu Habere henüz yorum yapılmadı.